"Kunktatorstwo ukarane". Gromy na Hiszpanów po fiasku na mundialu

Eksperci nie mieli litości dla reprezentacji Hiszpanii po meczu z Marokiem na mundialu Katar 2022. Zobacz wybrane komentarze.

Piotr Bobakowski
piłkarze reprezentacji Hiszpanii PAP/EPA / Mohamed Messara / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Hiszpanii
Piłkarze Maroka i Hiszpanii (0:0, 3:0 w rzutach karnych, więcej TUTAJ) nie stworzyli wielkiego widowiska w 1/8 finału na mistrzostwach świata 2022 w Katarze. Przez 120 minut na Education City Stadium nie padł ani jeden gol, więc o awansie do ćwierćfinału mundialu zadecydowały rzuty karne.

Lepiej karne wykonywali Marokańczycy i to oni zmierzą się ze zwycięzcą pary Portugalia - Szwajcaria w meczu, którego stawką będzie półfinał MŚ 2022.

Komentator Viaplay Sport Polska Rafał Wolski, widząc co działo się na boisku w trakcie 90 minut, był gotowy w dogrywce na... tortury. "Gratulacje dla Maroka! Hiszpania zawiodła totalnie. Ja po tym "widowisku" jestem niemal martwy" - podsumował na koniec na Twitterze.

"Kunktatorstwo ukarane. No i niespodzianki nie było - mistrz grupy pokonał wicemistrza grupy" - ocenił Paweł Mogielnicki (portal 90minut.pl).

"Oni dalej podają tę piłkę" - śmiał się z indolencji strzeleckiej Hiszpanów podczas konkursu rzutów karnych Michał Zachodny (Viaplay Sport Polska). To nawiązanie do mnóstwa podań Hiszpanii w meczu i potem w karnych.

Było też inne nawiązanie autorstwa Tomasza Włodarczyka - do hitu U2 "Beautiful Day". Bramkarz reprezentacji Maroka Yassine Bounou bronił jak w transie w konkursie "jedenastek".

Mateusz Święcicki (Eleven Sports) był pod wrażeniem gry Achrafa Hakimiego.

"Obudźcie mnie na karne" - to z kolei wymowny komentarz na twitterowym profilu TVP Sport.

"Od 165 minut Hiszpania na tym turnieju jakaś taka nieekskluzywna. Maroko? Faceci. Szykuje się frapujące drugie 45 minut" - przewidywał w przerwie Mateusz Borek (TVP Sport i Viaplay Sport Polska).

"Można się bronić ładnie" - docenił postawę Maroka Michał Kołodziejczyk (Canal+ Sport). "Hiszpania zero goli, zero tituli" - dodał dziennikarz w kolejnym tweecie.