"Szaleństwo się nie kończy". Reprezentant Niemiec skomentował popis Holendrów

Rzuty karne były potrzebne do rozstrzygnięcia ćwierćfinału mistrzostw świata Holandia - Argentyna. Jeszcze zanim do nich doszło szaleństwo w tym spotkaniu skomentował Thomas Mueller.

PS
 Thomas Mueller Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Thomas Mueller
W piątek odbyły się dwa ćwierćfinały piłkarskich mistrzostw świata w Katarze i w obu do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W drugim Holandia przegrywała już z Argentyną 0:2, ale w niebywały sposób, po niekonwencjonalnie rozegranym stałym fragmencie gry, podopieczni Louisa van Gaala (ZOBACZ).

Holendrzy wrócili do gry, doprowadzili do dogrywki, a później do rzutów karnych. W nich jednak lepsi okazali się Argentyńczycy. Jeszcze zanim doszło do serii jedenastek, kapitalny stały fragment Holendrów skomentował na Twitterze Thomas Mueller.

"Szaleństwo się nie kończy - co za sztuczka Holendrów i Wout Weghorst" - napisał reprezentant Niemiec.

"Szkoda Holandii. Ten rzut wolny przejdzie do historii MŚ, ale nie tak, jakby mógł" - napisał z kolei Szymon Ratajczak z Viaplay.

Oba ćwierćfinały wzbudziły w piątek mnóstwo emocji i były szeroko komentowane w mediach społecznościowych. "Fantastyczne emocje, fantastyczny mundial!" - napisał w mediach społecznościowych Michał Pol.

W serii rzutów karnych bohaterem został Emiliano Martinez, który obronił dwie pierwsze jedenastki, wykonywane przez Holendrów. "Mocny mecz. Rollercoaster. Bramkarz pomógł Leo w drodze po najważniejsze trofeum w jego karierze" - podsumował Michał Kołodziejczyk z Canal+ Sport.

Przebieg rywalizacji skomentował także były reprezentant Polski, Cezary Kucharski. "Ależ emocje, świetny mecz! Argentyna już była myślami w półfinale, ale Holandia genialnie wyrównała w ostatniej minucie. Wydawało się, że Holendrzy pójdą za ciosem wykorzystując przewagę psychiczną ale tak się nie stało" - podsumował.

W półfinale Argentyna zagra z Chorwacją. Mecz odbędzie się we wtorek o godzinie 20:00.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)