Zbigniew Boniek pozamiatał wpisem o Leo Messim

Reprezentacja Argentyny rozprawiła się w półfinale mistrzostw świata 2022 z Chorwatami i awansowała do wielkiego finału. W obliczu sukcesu "Albicelestes" głos zabrał między innymi Zbigniew Boniek.

Mateusz Domański
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, a obecnie wiceprezydent UEFAZbigniew Boniek uważnie śledził poczynania obu ekip w ramach półfinału mistrzostw świata 2022. Swoimi spostrzeżeniami dzielił się za pośrednictwem Twittera.

"Chorwacja gra, Argentyna strzela!!" - pisał na gorąco. Na tym jednak nie poprzestał.

"13.12.2022 - objawił się Maradona w Katarze" - zachwycał się w kolejnym wpisie.

Oczywiście w ten sposób nawiązał do Lionela Messiego. Argentyńczyk rozegrał bardzo dobry mecz. Nie przez przypadek otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika spotkania.

Messi wyraźnie przyczynił się do sukcesu "Albicelestes". W 34. minucie popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu karnego. Bramkarz nie miał praktycznie żadnych szans na odnotowanie skutecznej interwencji.

W 69. minucie ikona argentyńskiego futbolu znów dała się we znaki przeciwnikowi. Wówczas Messi fenomenalnie popędził z piłką, a następnie podał do Juliana Alvareza, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza po raz drugi w tym meczu.

Argentyna wygrała 3:0 i wystąpi w wielkim finale, w którym zmierzy się z Francją lub Marokiem. Najważniejsze starcie w ramach turnieju w Katarze zaplanowano na 18 grudnia. Początek o 16:00.