"Argentyna, co ty robisz". Tak podwyższyli prowadzenie [WIDEO]

Argentyńczycy zdominowali pierwszą połowę finału MŚ Katar 2022. Albicelestes w 35. minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0 po zabójczej kontrze. Wideo z bramki możesz zobaczyć poniżej.

Arkadiusz Dudziak
Gol Argentyny na 2:0 w finale Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: Gol Argentyny na 2:0 w finale
Reprezentacja Argentyny w niedzielę walczyli o swój trzeci tytuł w historii mistrzostw świata. Na ich drodze byli obrońcy tytułu - Francuzi.

Od początku to jednak Argentyna była stroną przeważającą. Przyniosło to efekt w 36. minucie, kiedy Lionel Messi wykorzystał karnego. Nie trzeba było długo czekać na drugą bramkę.

Zawodnicy z Ameryki Południowej odebrali piłkę i wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Messi znakomicie podał do Alexisa Mac Allistera, który równie dobrze mógł strzelać. Ten zdecydował się jednak na rozsądniejsze wyjście.

Podał na lewo do Angela Di Marii, który miał niemal wymarzone warunki do oddania strzału. Zrobił to bez problemu, pokonał Hugo Llorisa i podwyższył prowadzenie swojej ekipy na 2:0.

- Di Maria! Argentyna co ty robisz. Co to była za akcja. Strata piłki po raz kolejny. Alvarez zgrywa i magiczne dotknięcie Messiego. Akcja treningowa - mówili komentatorzy TVP po strzelonej bramce.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)