Zobaczył, co robił bramkarz Argentyny i się wściekł

Emiliano Martinez został wybrany najlepszym bramkarzem mundialu w Katarze, ale mimo to spadła na niego fala krytyki, z uwagi na jego zachowanie. - Inny poziom skur********a - skomentował Ian Wright.

Mateusz Kozanecki
Emiliano Martinez Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Emiliano Martinez
Emiliano Martinez był bohaterem reprezentacji Argentyny podczas finału mistrzostw świata - uratował zespół w ostatniej minucie doliczonego czasu dogrywki, a następnie obronił rzut karny Kingsleya Comana.

Więcej niż o jego nagrodzie dla najlepszego bramkarza turnieju, mówi się jednak o zachowaniu reprezentanta Argentyny. Zdaniem legendy Arsenalu, Iana Wrighta, golkiper posunął się za daleko.

W trakcie rzutów karnych zmuszał rywali do błędów - odrzucał piłkę, krzyczał, tańczył, wytrącał Francuzów z równowagi, jak tylko mógł.

Gdy odebrał Złotą Rękawicę, wykonał obsceniczny gest, który obiegł cały świat. Podczas zwycięskiej fety w Argentynie szydził z Kyliana Mbappe.

- Wiedziałem, że ten facet przejdzie na inny poziom skur********a, jeśli finał zakończy się rzutami karnymi. I tak się stało - mówił Ian Wright w podcaście Ringer's FC.

- Lubię Emiliano, ale to, co zrobił, przekroczyło granicę, jeżeli chodzi o sportową postawę. Przekroczył granicę - dodał legendarny bramkarz Arsenalu.

Wright zwrócił uwagę na to, że Martinez zaliczył świetny występ - szczególne wrażenie zrobiła na nim obrona strzału Randala Kolo Muaniego.

Przypomnijmy, że Argentyna remisowała z Francją 2:2 po regulaminowym czasie gry, a po dogrywce było 3:3. W rzutach karnych "Albicelestes" wygrali 4:2. Martinez bronił się, będąc przekonanym, że cel uświęca środki.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Emiliano Martinez powinien zostać ukarany za swoje zachowanie?