Bramka Mierzejewskiego ozdobą meczu. Zakończył rok z przytupem

Adrian Mierzejewski popisał się precyzyjnym uderzeniem w meczu ligowym z Hebei FC (4:0). Zawodnik Henan Songshan Longmen znowu poprawił swoje statystyki.

Rafał Szymański
Adrian Mierzejewski Getty Images / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski
Na gole w Langfang City Sports Center trzeba było czekać do drugiej połowy. W ciągu 16 minut golkiper gospodarzy musiał trzy razy wyciągać piłkę z siatki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Chen Keqiang, Huang Zichang oraz Zhong Yihao. Przy trzecim trafieniu niewielki udział miał Adrian Mierzejewski, który otworzył koledze drogę do bramki.

Ofensywny pomocnik zaznaczył swoją obecność na murawie w 81. minucie. Mierzejewski przeprowadził indywidualną akcję, był niepilnowany przed polem karnym, a następnie zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów. Piłka była poza zasięgiem golkipera Hebei FC.

Ta bramka przypieczętowała zwycięstwo Henan Songshan Longmen 4:0. Ekipa 41-krotnego reprezentanta Polski zameldowała się na szóstym miejscu w stawce ligi chińskiej.

Mierzejewski w niezłym stylu kończy 2022 rok. Doświadczony zawodnik zgromadził już sześć trafień i 12 asyst w 27 spotkaniach ligowych. Umowa 36-latka wygasa wraz z końcem grudnia.

Hebei FC - Henan Songshan Longmen 0:4 (0:0)
0:1 - Chen Keqiang 51'
0:2 - Huang Zichang 62'
0:3 - Zhong Yihao 67'
0:4 - Adrian Mierzejewski 81'

Ekspert nie zostawia suchej nitki na PZPN. "To jest armageddon"

Czy Mierzejewski powinien kontynuować swoją karierę w Chinach?