Dawid Kownacki strzelił gola mocarzowi. Mecz skończył się laniem

Drużyna Polaka rozegrała sparing z Borussią Dortmund. Dawid Kownacki wcześnie strzelił gola uczestnikowi Ligi Mistrzów, ale na tym skończył się miłe chwile dla Fortuny Duesseldorf.

Dawid Kownacki Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Dawid Kownacki
Sparing zakończył się wynikiem 5:1 dla Borussii Dortmund, która przygotowuje się do rundy wiosennej w Bundeslidze, a także do spotkań w Pucharze Niemiec i w Lidze Mistrzów. Przeciwnikiem Borussii w dwumeczu o wejście do ćwierćfinału europejskiego pucharu będzie Chelsea FC.

Dawid Kownacki strzelił gola w 7. minucie z rzutu karnego i było to trafienie na 1:1. Polak wcześnie odpowiedział na bramkę Felixa Passlacka. Jeszcze przed przerwą Karim Adeyemi odzyskał prowadzenie dla Borussii Dortmund.

Borussia wypunktowała przeciwnika z 2. Bundesligi w końcówce sparingu. Nico Schlotterbeck dorzucił jednego gola, a najskuteczniejszym piłkarzem meczu został Donyell Malen, którego dublet doprowadził do wyniku 5:1.

Kownacki jest napastnikiem Fortuny Duesseldorf od 2020 roku z przerwą na wypożyczenie do Lecha Poznań. Zimą pojawiły się informacje o możliwym transferze Polaka do klubu z Bundesligi, ale ten na razie przygotowuje się do wznowienia sezonu z Fortuną. Poza Kownackim, w podstawowym składzie na sparing z Borussią, znalazł się Michał Karbownik.

Borussia Dortmund - Fortuna Duesseldorf 5:1 (2:1)
1:0 - Felix Passlack 5'
1:1 - Dawid Kownacki (k.) 7'
2:1 - Karim Adeyemi 32'
3:1 - Nico Schlotterbeck 81'
4:1 - Donyell Malen 86'
5:1 - Donyell Malen 88'

Czy Dawid Kownacki powróci do reprezentacji Polski?