Hit Premier League nie zawiódł, sześć goli i come back w meczu Manchesteru City z Tottenhamem

W zaległym hitowym meczu 7. kolejki Premier League 2022/2023 mistrz Anglii, Manchester City, chociaż przegrywał już 0:2 z Tottenhamem Hotspur, ostatecznie zwyciężył 4:2 i pozostał w walce o obronę tytułu.

Tomasz Rosiński
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Czwartkowe starcie na Etihad Stadium w Manchesterze zapowiadało się bardzo ciekawie, a żadna z ekip zbytnio nie mogła sobie pozwolić na stratę punktów: The Citizens w kontekście walki o mistrzostwo Anglii, zaś Tottenham, jeśli chodzi o rywalizację o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Od początku rywalizacji podopieczni Pepa Guardioli dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Ofensywne trio gospodarzy, czyli Julian Alvarez, Erling Haaland i Riyad Mahrez, wobec dobrej postawy przyjezdnych w obronie nie potrafili rozwinąć skrzydeł w ataku.

Natomiast Koguty były nastawione na grę z kontrataku, chociaż tuż przed przerwą zdobyły bramkę po błędzie rywali. W 45. minucie Ederson źle podawał do Rodriego, który stracił piłkę. Do futbolówki dopadł Dejan Kulusevski i mocnym uderzeniem z kilku metrów wpakował ją do siatki.

Nie minęło 120 sekund, a było już 2:0 dla londyńczyków. Po szybkiej akcji Tottenhamu Hotspur Ederson odbił piłkę, zaś od razu głową do bramki skierował ją Emerson Royal.

Po zmianie stron podrażnieni piłkarze z Manchesteru mocno ruszyli do ataku i błyskawicznie odrobili straty. Najpierw zamieszanie w polu karnym gości wykorzystał Alvarez, a po chwili do remisu doprowadził Haaland, któremu asystował Mahrez.

Man City nie zamierzał zwalniać tempa i w 63. minucie wyszedł na prowadzenie 3:2. Riyad Mahrez ograł Bena Daviesa i strzałem tuż przy bliższym słupku pokonał Hugo Llorisa. Wydaje się, że w tej sytuacji golkiper przyjezdnych powinien lepiej interweniować.

Później zawodnicy prowadzeni przez trenera Guardiolę starali się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie pozwalali swoim przeciwnikom na zbyt wiele. The Citizens ustalili wynik ten batalii w 90. minucie, zaś uczynił to znakomity tego dnia Mahrez, który wykorzystał katastrofalny błąd rezerwowego Clementa Lengleta.