Kanonada! Robert Lewandowski z debiutanckimi golami. FC Barcelona rozbiła trzecioligowca

Piłkarze FC Barcelony nie mieli problemów z awansem do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Króla. Wicemistrzowie Hiszpanii pokonali trzecioligową Ceutę 5:0. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.

Michał Piegza
Robert Lewandowski Getty Images / Alex Caparros / Robert Lewandowski
Barcelona w 1/8 finału Pucharu Króla trafiła na teoretycznie najłatwiejszego rywala. Ceuta występuje na 3. poziomie rozgrywkowym, a w swojej lidze plasuje się na ostatnim miejscu.

W rozgrywkach Copa del Rey zadebiutował Robert Lewandowski. Polaka zabraknie jeszcze w dwóch potyczkach La Liga, stąd też Xavi nie miał wątpliwości czy postawić na "Lewego" w batalii o Puchar Króla.

Goście w potyczce dość szybko uzyskali przewagę, ale Barcelona grała wolno i nie stwarzała sobie zbyt wielu szans. W 12. minucie Hector Bellerin prawą stroną dość łatwo wszedł w pole karne, zagrał do Raphinhy, ten jednak spudłował z siedmiu metrów.

Miejscowi w 1. połowie stworzyli sobie jedną okazję, za to znakomitą. Po dwóch kwadransach do dogrania z kornera doszedł Rodri. Strzelił głową z pięciu metrów i piłka otarła się o boczną siatkę.

Niewidoczny na boisku był Lewandowski. Polak sporadycznie otrzymywał podania. Rywale uwagę poświęcali defensywie i w polu karnym Ceuty Polak nie miał zbyt wiele miejsca.

Drużyna Xaviego na przerwę schodziła jednak prowadząc. W 41. minucie z dystansu uderzył Raphinha. Mierzony strzał lewą nogą z ok. 19 metrów bramkarz wprawdzie odbił, ale piłka i tak przy słupku wpadła do siatki.

Pięć minut po zmianie stron losy gry były już rozstrzygnięte. Gospodarze zgubili piłkę na własnej połowie. Po chwili Franck Kessie zagrał do Lewandowskiego, a ten z bliska trafił między nogami bramkarza.

W kolejnych minutach pod bramkami niewiele się działo, Barcelona mecz miała pod kontrolą. Kolejne gole jednak padły. W 70. minucie sporo miejsca mieli gracze Barcelony i to wykorzystali. Jordi Alba zagrał do Ansu Fatiego, który ruszył z piłką, w polu karnym zwiódł rywala i po chwili cieszył się z gola. Siedem minut później Franck Kessie, wykorzystując dośrodkowanie z prawej strony Raphinhy, zdobył czwartą bramkę.

W końcówce wynik powinien podwyższyć Fati, kiedy w sytuacji sam na sam trafił w nogę Tomasa Meijasa. Wynik gry w 90. minucie ustalł Lewandowski. Polak popisał się precyzyjnym uderzeniem z pola karnego.

Barcelona pewnie zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Króla, ale tutaj na łatwego rywala nie może już liczyć.

AD Ceuta FC - FC Barcelona 0:5 (0:1)
0:1 - Raphinha 41'
0:2 - Robert Lewandowski 50'
0:3 - Ansu Fati 70'
0:4 - Franck Kessie 77'
0:5 - Robert Lewandowski 90'

AD Ceuta FC: Tomas Mejias - Alain Garcia, Juan Gutierrez, Robin Lafarge (68' Fabrizio Danese), Aisar Ahmed (57' Luismi Redondo) - Adrian Cuevas (57' Pablo Garcia), Alberto Reina - Nito Gonzalez, Alfonso Romero, Jota (57' Julio Rojas Iglesias) - Rodri (78' Samuel Casais).

FC Barcelona: Inaki Pena - Hector Bellerin, Eric Garcia, Marcos Alonso (73' Andreas Christensen), Jordi Alba - Sergi Roberto (73' Sergio Busquets), Franck Kessie, Pablo Torre (46' Gavi) - Raphinha (80' Arnau Tenas), Robert Lewandowski, Ferran Torres (60' Ansu Fati).