Szalone starcie na Signal Iduna Park. Rafał Gikiewicz nie zatrzymał Borussii Dortmund, grał Robert Gumny

Aż siedem bramek padło w niedzielnym starciu Borussii Dortmund z FC Augsburg. W meczu 16. kolejki Bundesligi gospodarze pokonali zespół, którego zawodnikami są Rafał Gikiewicz oraz Robert Gumny (Polacy rozegrali całe spotkanie), 4:3.

Tomasz Rosiński
piłkarze Borussii Dortmund PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund
Borussia przystępowała do niedzielnej rywalizacji z Augsburgiem z roli faworyta, ale walczący o utrzymanie Rafał Gikiewicz oraz spółka liczyli na sprawienie niespodzianki na Signal Iduna Park w Dortmundzie, co im się jednak nie udało.

Dortmundczycy od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry. Podopieczni Edina Terzicia dłużej utrzymywali się przy piłce i dopięli swego w 29. minucie, kiedy to wyszli na prowadzenie. Wówczas Karim Adeyemi zagrał piłkę na 16. metr, zaś Jude Bellingham znakomicie przymierzył i pokonał Gikiewicza.

Odpowiedź ze strony przyjezdnych nadeszła w 40. minucie. Wtedy to błąd w obronie popełnił Nico Schlotterbeck, a po chwili futbolówka dotarła do Arne Maiera, który wpakował ją do siatki.

To nie był koniec emocji w pierwszej połowie batalii, gdyż nie minęło 120 sekund, by Schlotterbeck zrehabilitował się za swoją pomyłkę w defensywie, strzelając gola głową po dośrodkowaniu Juliana Brandta z rzutu wolnego.

Drużyna FC Augsburg doprowadziła do remisu tuż przed przerwą za sprawą Ermedina Demirovicia, do którego świetne, prostopadłe podanie zagrał młody Belg Arne Engels.

Kolejne bramki podczas tej konfrontacji padły pomiędzy 75. a 78. minutą. Najpierw Jamie Bynoe-Gittens ograł przed polem karnym Gumnego i precyzyjnym uderzeniem dał prowadzenie swojej ekipie. Jednakże błyskawicznie wyrównał David Colina.

Ostatecznie zwycięstwo 4:3 Borussii Dortmund zapewnił Giovanni Reyna, który przepięknie uderzył sprzed pola karnego, nie dając Rafałowi Gikiewiczowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Bundesliga, 16. kolejka:

Borussia Dortmund - FC Augsburg 4:3 (2:2)
4:3 - Giovanni Reyna 78'

*Rafał Gikiewicz (FC Augsburg) rozegrał cały mecz.
*Robert Gumny (FC Augsburg) rozegrał cały mecz.

***

Borussia M'gladbach - Bayer 04 Leverkusen 2:3 (0:2) 0:1 - Mitchel Bakker 21' 0:2 - Amine Adli 43' 0:3 - Nadiem Amiri 67' 1:3 - Lars Stindl 82' 2:3 - Lars Stindl 93'