Asysta Szymańskiego. Feyenoord na remis w hicie

Nieźle mecz z Twente Enschede (1:1) wspominać będzie Sebastian Szymański. Polak, choć spędził na boisku zaledwie 45 minut, zdążył zanotować asystę przy trafieniu swojego zespołu.

Bartłomiej Bukowski
Sebastian Szymański (z lewej) Getty Images / Rico Brouwer/Soccrates / Na zdjęciu: Sebastian Szymański (z lewej)
Sebastian Szymański świetnie odnajduje się na holenderskich boiskach. 22-latek, który jest obecnie wypożyczony do Feyenoordu Rotterdam z Dynama Moskwa, ma już na koncie w bieżącym sezonie 7 goli i 4 asysty.

Wynik ten podreperował w niedzielnym hicie kolejki Eredivisie, w którym jego drużyna podejmowała 4. w tabeli Twente.

Polak w 30. minucie inteligentnie, spod linii końcowej boiska, dorzucił wprost na głowę Santiago Gimeneza, a Meksykanin pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Niestety, trafienie to nie wystarczyło do pokonania Twente. W 68. minucie gola na wagę remisu zdobył Joshua Brenet. Szymański nie mógł już przyczynić się do ponownego wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, bowiem opuścił boisko w przerwie.

Po 19 kolejkach Eredivisie Feyenoord znajduje się na szczycie ligowej tabeli. Nad drugim AZ Alkmaar ma 2 punkty przewagi.

FC Twente - Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:1)

0:1 - Gimenez 30'
1:1 - Brenet 68'

Legenda Liverpoolu namawia Bellinghama na transfer. "Spełnia wszystkie wymagania"