Puchar Anglii: faworyci nie zawiedli i awansowali do 1/8 finału

W 1/16 finału Pucharu Anglii ekipa Leicester City pokonała Walsall FC 1:0, natomiast piłkarze Leeds United ograli Accrington Stanley 3:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Leeds United Getty Images / James Gill - Danehouse / Na zdjęciu: piłkarze Leeds United
Występujące w Premier League zespoły Leicester oraz Leeds były zdecydowanymi faworytami sobotnich starć w Pucharze Anglii odpowiednio z Walsall FC i Accrington Stanley.

Drużyna Lisów dość długo męczyła się z rywalem z III ligi angielskiej, ale dopięła swego w 68. minucie. Wówczas rezerwowy Kelechi Iheanacho huknął sprzed pola karnego i pokonał Owena Evansa, ustalając - jak się później okazało - wynik tej konfrontacji.

Łatwiejszą przeprawę miały Pawie, które w swoim spotkaniu wyszły na prowadzenie w 23. minucie, kiedy to świetnie z dystansu przymierzył Jack Harrison.

Po zmianie stron kolejne trafienia dla przyjezdnych dołożyli Junior Firpo oraz Luis Sinisterra, zaś honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Leslie Adekoya.