Show Brazylijczyków uszczęśliwił Manchester United!

Nie było sensacji. Grający w The Championship gracze Readingu jedynie do przerwy, w wyjazdowej potyczce w Pucharze Anglii z Manchesterem United, zachowywali czyste konto. Ostatecznie gospodarze wygrali 3:1.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Matthew Peters/Manchester United / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
Manchester United był zdecydowanym faworytem do awansu do 1/8 finału Puchar Anglii. Gracze Reading w The Championship plasują się w dolnej części.

Gospodarze dość szybko uzyskali wyraźną przewagę. W 14. minucie strzał z rzutu wolnego Marcusa Rashforda odbił bramkarz, poprawkę przyblokował obrońca. Chwilę później technicznie, tuż obok bramki, uderzył Antony.

W 36. minucie piłka znalazła się w bramce gości. Po dograniu w pole karne Wout Weghorst zgrał piłkę, a Rashford uderzył w kierunku bramki. Już za linią piłkę złapał bramkarz. Po analizie VAR sędzia uznał, że podający wcześniej był na spalonym.

W doliczonym czasie 1. połowy niespodziewanie to gracze gości mogli objąć prowadzenie. Po błędzie obrony United do piłki dopadł Junior Hoilett, ale David de Gea uratował drużynę.

Worek z bramkami otworzył się dziesięć minut po przerwie. Wówczas Antony zagrał do Casemiro, a ten w sytuacji sam na sam ponad interweniującym bramkarzem. W 58. minucie były gracz Realu zdobył drugą bramkę. Fred podał do Casemiro, który przymierzył z ok. 30 metrów. Piłka przy słupku wpadła do bramki.

To nie był koniec. Po kolejnych ośmiu minutach do siatki trafił kolejny Brazylijczyk. Dogrywał z prawej strony Bruno Fernandes, a rezerwowy Fred efektownie uderzył piętą do bramki z pięciu metrów. W tym czasie goście grali w dziesiątkę. W krótkim czasie dwie żółte kartki otrzymał Andy Carroll.

Grając w osłabieniu goście uratowali honor w 69. minucie. Po dośrodkowaniu z kornera niepilnowany Salif Mbenuge głową z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki.

Piłkarze Reading starali się jeszcze dać sobie nadzieję i bezskutecznie szukali kontaktowej bramki. Gospodarze, pewni triumfu, myślami byli przy kolejnych potyczkach.

Manchester United - Reading FC 3:1 (0:0)
1:0 - Casemiro 55'
2:0 - Casemiro 58'
3:0 - Fred 66'
3:1 - Salif Mbengue 69'

Manchester United: D. de Gea - A. Wan-Bissaka, H. Maguire, V. Lindelof, T. Malacia - C. Eriksen (57' Fred), Casemiro (73' K.Mainoo)- Antony, B. Fernandes (68' F.Pellistri) - M. Rashford (68' A.Garnacho) - W. Weghorst (73' A. Elanga).

Reading FC: J. Lumley (75' D.Bouzanis) - A. Yiadom, T. McIntyre, T. Holmes, J. Hoilett (69' S. Mbengue), M. Loum (61' T. Fornah)- J. Hendrick (75' M. Craig), A. Baba, T. Ince - A. Carroll, L. Joao (75' S. Long).

Żółte kartki: Malacia (United) oraz Carroll (Reading).

Czerwona kartka: Carroll (Reading) /za dwie żółte, 65'/.

Sędzia: Darren England.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Manchester United zdobędzie Puchar Anglii?