Polacy pokazali klasę w Holandii. Dwie bramki z ich udziałem

Bartosz Białek skierował piłkę do siatki, a Kacper Kozłowski zaliczył asystę w wyjazdowym starciu z SC Heerenveen (3:1). Na bramki Vitesse Arnhem gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem byłego gracza Cracovii, Pelle van Amersfoorta.

Rafał Szymański
Bartosz Białek (z lewej) Getty Images / Lute Kiers/NESImages/DeFodi Images / Na zdjęciu: Bartosz Białek (z lewej)
Sobotni mecz rozpoczął się po myśli miejscowych kibiców. W 21. minucie rywalizacji z Vitesse Arnhem Pelle van Amersfoort przeprowadził indywidualną akcję, po strzale byłego zawodnika Cracovii piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.

Przyjezdni odpowiedzieli już po 11 minutach. Pod bramką przeciwników znakomicie odnalazł się Bartosz Białek, który musiał tylko dostawić nogę po zagraniu Milliona Manhoefa. Wypożyczony z VfL Wolfsburg gracz tylko dopełnił formalności, trafiając do bramki.

Z kolei Kacper Kozłowski zatańczył z rywalami w polu karnym tuż przed zmianą stron. Uzdolniony Polak odegrał do lepiej ustawionego Gabriela Vidovicia, a ten zamienił jego asystę na bramkę.

Rezultat na 3:1 dla gości w 47. minucie ustalił Manhoef. Vitesse sprawiło niespodziankę w Eredivisie, wygrywając z wyżej notowanym w tabeli SC Heerenveen.

Białek zanotował trzecie trafienie w rozgrywkach 2022/23, natomiast Kozłowski ma na koncie dwie asysty. Meczu 19. kolejki nie będzie dobrze wspominał Paweł Bochniewicz, defensor rozegrał 90 minut w koszulce ekipy z Fryzji.

SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1:3 (1:2)
1:0 - Pelle van Amersfoort 21'
1:1 - Bartosz Białek 32'
1:2 - Gabriel Vidović 45'
1:3 - Million Manhoef 47'

Xavi zaskoczył. Tyle dla nich znaczy "Lewy"
Mourinho bez ogródek o gwieździe AS Roma. "Niestety"

Czy Białek będzie podstawowym napastnikiem VfL Wolfsburg po powrocie z wypożyczenia?