Niedosyt po meczu pucharowiczów w Serie A

Lazio przeskoczyło na trzecie miejsce w tabeli ligi włoskiej dzięki punktowi za remis 1:1 z Fiorentiną. Nie wykorzystało jednak w pełni prowadzenia i wpadki Milanu.

moment zdobycia bramki przez Nicolasa Gonzaleza w meczu Lazio Rzym - ACF Fiorentina PAP/EPA / CLAUDIO PERI / Na zdjęciu: moment zdobycia bramki przez Nicolasa Gonzaleza w meczu Lazio Rzym - ACF Fiorentina
Lazio czuło się bardzo dobrze we wcześniejszych meczach z Fiorentiną. Zwyciężało, strzelało dużo goli i unikało lądowania piłki w jego bramce. W niedzielę zanosiło się na kolejną wygraną Biancocelestich, ponieważ w 8. minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Nicolo Casale oddał sytuacyjne uderzenie w narożnik bramki kompletnie zdezorientowanego Pietro Terracciano.

W pierwszej połowie Fiorentina jeszcze nie doprowadziła do remisu, choć zaatakowała. Luka Jović oddał niebezpieczne uderzenie, ale poradził sobie z nim Ivan Provedel. Czas pokazał, że Lazio nie potraktowało ostrzeżenia poważnie.

Fiorentina doprowadziła do remisu 1:1 na początku drugiej połowy. W często niezawodnej obronie z Rzymu zapanował chaos, a piłka odbijała się niekontrolowanie przed polem karnym Lazio. Podanie Giacomo Bonaventury trafiło wreszcie do Nicolasa Gonzaleza, a ten uderzył zza szesnastki na miarę remisu.

Kolejny powrót po kontuzji zaliczył Ciro Immobile, który w 71. minucie był zmiennikiem Pedro Rodrigueza. Król strzelców ligi włoskiej nie rozgrywa jednak wybitnego sezonu i nie został bohaterem. Wyróżnił się głównie żółtą kartką w doliczonym czasie. Lepszą szansę na rozstrzygnięcie meczu miał Rolando Mandragora, przez którego kopnięta piłka została sparowana do boku przez Ivana Provedela.

Lazio - ACF Fiorentina 1:1 (1:0)
1:0 - Nicolo Casale 8'
1:1 - Nicolas Gonzalez 49'

Lazio: Ivan Provedel - Adam Marusić, Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj (71' Manuel Lazzari) - Sergej Milinković-Savić, Danilo Cataldi (63' Marcos Antonio), Luis Alberto (63' Matias Vecino) - Pedro Rodriguez (71' Ciro Immobile), Felipe Anderson, Mattia Zaccagni

Fiorentina: Pietro Terracciano - Dodo, Luca Ranieri (85' Igor), Nikola Milenković, Cristiano Biraghi - Antonin Barak, Sofyan Amrabat, Giacomo Bonaventura (74' Rolando Mandragora) - Christian Kouame (46' Riccardo Saponara), Luka Jović (85' Arthur Cabral), Nicolas Gonzalez (74' Jonathan Ikone)

Żółte kartki: Zaccagni (Lazio) oraz Kouame, Saponara, Amrabat (Fiorentina)

Sędzia: Andrea Colombo

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lazio awansuje w tym sezonie do Ligi Mistrzów?