Co z meczem Polska - Albania na PGE Narodowym? Są nowe informacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Maciej Kmiecik / Na zdjęciu: otwarty dach PGE Narodowego
WP SportoweFakty / Maciej Kmiecik / Na zdjęciu: otwarty dach PGE Narodowego
zdjęcie autora artykułu

Wciąż nie wiadomo, czy spotkanie Polska - Albania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024 odbędzie się na PGE Narodowym. Przedstawiciele warszawskiego obiektu w oświadczeniu poinformowali, że robią wszystko, aby mecz doszedł tam do skutku.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski w połowie listopada miała rozegrać spotkanie sparingowe przeciwko Chile przed mistrzostwami świata w Katarze na PGE Narodowym. Mecz odbył się jednak na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie przy ul. Łazienkowskiej.

Powodem zmiany lokalizacji była wada jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej obiektu, który został zamknięty. Zakaz organizacji imprez masowych wciąż obowiązuje.

Stąd nie wiadomo, co ze spotkaniem reprezentacji Polski z Albanią w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024 zaplanowanym na 27 marca, ale także innymi nadchodzącymi wydarzeniami. Przedstawiciele PGE Narodowego wydali oświadczenie w tej sprawie.

ZOBACZ WIDEO: To będzie coś nowego. Fernando Santos zaskoczył

"W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi organizacji zaplanowanych na 2023 rok wydarzeń na PGE Narodowym, pragniemy podkreślić, że jako operator obiektu dokładamy wszelkich starań, by wszystkie wydarzenia zaplanowane na rok 2023, zarówno koncerty, mecze – w tym w szczególności zaplanowany na 27 marca mecz Polska-Albania, jak i wydarzenia biznesowe, odbyły się zgodnie z planem. [color=#222222]Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo nie ma miejsca na pośpiech czy podejmowanie pochopnych decyzji" - napisano.

"To właśnie bezpieczeństwo wszystkich gości obiektu wyznacza kierunki naszych działań i to ono zawsze odgrywa pierwszoplanową rolę. Na chwilę obecną w kalendarzu PGE Narodowego na rok 2023 znajdują się wydarzenia całostadionowe, w tym m.in. mecze reprezentacji Polski, finał Fortuna Pucharu Polski, PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland czy koncerty światowych i polskich gwiazd. Jeszcze raz pragniemy zaznaczyć, że wszyscy zaangażowani w proces usunięcia wady - zarówno pracownicy operatora PGE Narodowego, jak i polscy oraz zagraniczni eksperci z zakresu konstrukcji metalowych oraz materiałoznawstwa - dokładają wszelkich starań, by wszystkie wydarzenia zaplanowane na bieżący rok, odbyły się zgodnie z planem" - czytamy.

[/color][color=#222222]"Pragniemy podkreślić, że operator PGE Narodowego jest w stałym kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i podejmuje wszelkie działania, aby mecz Polska-Albania został rozegrany w domu reprezentacji Polski, czyli na PGE Narodowym. Zdajemy sobie sprawę z terminów, wiemy, że mecz z Albanią jest zaplanowany na 27 marca. Dlatego też pragniemy jeszcze raz zaznaczyć, że jak tylko otrzymamy opinię ekspertów co do dalszych kroków, niezwłocznie przekażemy taką informację do naszych partnerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej i opinii publicznej" - dodano.

[/color]Co gdyby mecz Polaków z Albanią nie odbył się na PGE Narodowym? Według informacji portalu "Przegląd Sportowy Onet" organizację wydarzenia ma przejąć Polsat Plus Arena w Gdańsku. Obiekt może pomieścić niecałe 42 tys. widzów.

Zobacz też: Sensacyjne informacje ws. Michniewicza. Do tego klubu może trafić

Źródło artykułu: WP SportoweFakty