Przebudzenie Paris Saint-Germain. Kylian Mbappe wielkim pechowcem

Pierwsza połowa fatalnie ułożyła się dla mistrzów Francji. Paris Saint-Germain przeszło do konkretów po przerwie i wygrało 3:1 na stadionie Montpellier HSC. Tego spotkania nie będzie miło wspominał Kylian Mbappe.

Rafał Szymański
radość piłkarzy Paris Saint-Germain PAP/EPA / Guillaume Horcajuel / Na zdjęciu: radość piłkarzy Paris Saint-Germain
Z minuty na minutę rosła przewaga Paris Saint-Germain. Na początku środowego spotkania Christopher Jullien spowodował upadek Sergio Ramosa w polu karnym, po czym Jeremie Pingard wskazał na wapno.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Kylian Mbappe. Filar PSG mocno uderzył w lewą stronę bramki, jednak Benjamin Lecomte wyciągnął się jak struna i zdołał odbić piłkę do boku.

Arbiter zauważył, że obrońcy Montpellier HSC zbyt szybko wbiegli w pole karne, stąd też zarządził powtórkę "jedenastki". Tym razem Mbappe uderzył w prawą stronę. Po interwencji Lecomte'a piłka odbiła się od prawego słupka, następnie wylądowała pod nogami 24-latka. Mbappe miał przed sobą pustą bramkę i z pięciu metrów katastrofalnie spudłował.

Trener Christophe Galtier miał duży ból głowy w pierwszej połowie. Leo Leroy poturbował Mbappe, który nie był w stanie kontynuować gry i opuścił murawę po 21 minutach. Potem kontuzji nabawił się również Sergio Ramos.

W pierwszej połowie trwało oblężenie pola karnego Montpellier HSC. W 35. minucie Lionel Messi podciął piłkę nad golkiperem i trafił do siatki, ale dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

Messi miał jeszcze jedną okazję po przerwie. Mistrz świata zabawił się z obrońcami tuż przed polem karnym, huknął z dystansu i piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Z kolei 53. minucie Achraf Hakimi fenomenalnie przymierzył z dystansu i piłka była poza zasięgiem bramkarza. Sędzia anulował gola Marokańczyka po tym, jak dopatrzył się spalonego.

Paryżanie otworzyli rezultat chwilę później. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Hugo Ekitike zgrał piłkę głową do Fabiana Ruiza, a ten miał klarowną sytuację i jej nie zmarnował. Hiszpan z dziecinną łatwością znalazł drogę do siatki.

18 minut przed końcem regulaminowego czasu gracze Paris Saint-Germain wyprowadzili kontratak po groźnej akcji Montpellier HSC, Fabian Ruiz uruchomił wbiegającego w pole karne Messiego i 35-latek uderzył obok interweniującego Lecomte'a. W samej końcówce reprezentant Argentyny mógł skompletować dublet, lecz bramkarz miejscowych wykazał się refleksem.

Nadzieję Montpellier HSC przywrócił Arnaud Nordin. Rezerwowy zupełnie zaskoczył defensywę Paris Saint-Germain strzałem z dystansu. Donnarumma nie ruszył się z miejsca i piłka zatrzepotała w siatce.

Warren Zaire-Emery postawił kropkę nad "i", ustalając wynik na 3:1 w doliczonym czasie. Utalentowany napastnik wtargnął w pole karne i huknął nie do obrony. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć.

Drużyna Galtiera ostatecznie zgarnęła komplet punktów po dwóch wpadkach z rzędu i niezmiennie przewodzi stawce Ligue 1. W tym momencie Montpellier HSC plasuje się na 14. pozycji w tabeli.

Przemysław Frankowski zagrał w pełnym wymiarze czasowym, zaś Łukasz Poręba podniósł się z ławki rezerwowych w 65. minucie. RC Lens niespodziewanie przegrało 0:1 z OGC Nice przed własną publicznością. W kadrze gości zabrakło kontuzjowanego Marcina Bułki.

Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 1:3 (0:0)
0:1 - Fabian Ruiz 55'
0:2 - Lionel Messi 72'
1:2 - Arnaud Nordin 89'
1:3 - Warren Zaire-Emery 90+2'

Montpellier: Benjamin Lecomte - Boubakar Kouyate, Christopher Jullien, Maxime Esteve, Teji Savanier, Faitout Maouassa (83' Khalid Fayad), Joris Chotard (83' Arnaud Nordin), Falaye Sacko (85' Enzo Tchato), Leo Leroy (63' Jordan Ferri), Stephy Mavididi, Valere Germain (62' Serigne Faye).

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Sergio Ramos (31' Renato Sanches), Nuno Mendes (70' Juan Bernat), Danilo Pereira, Vitinha (70' Warren Zaire-Emery), Fabian Ruiz, Carols Soler, Lionel Messi, Kylian Mbappe (21' Hugo Ekitike).

Żółte kartki: Jullien (Montpellier) - Pereira (PSG).

Olympique Lyon - Stade Brestois 29 0:0

Stade Rennais - RC Strasbourg Alsace 3:0 (2:0) 1:0 - Amine Gouiri 3' 2:0 - Amine Gouiri 21' 3:0 - Desire Doue 51'