La Liga: świetny powrót Roberta Lewandowskiego do składu FC Barcelona

W meczu 17. kolejki La Liga 2022/2023 zespół FC Barcelona, którego zawodnikiem jest Robert Lewandowski, pokonał na wyjeździe Real Betis 2:1, a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył reprezentant Polski.

Tomasz Rosiński
Robert Lewandowski (FC Barcelona) i piłkarze Realu Betis - Borja Iglesias i Guido Rodriguez Getty Images / Fran Santiago / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (FC Barcelona) i piłkarze Realu Betis - Borja Iglesias i Guido Rodriguez
W ostatnim czasie Barcelona znajduje się w bardzo dobrej formie i wobec słabszej dyspozycji Realu Madryt chciała w środę wykonać kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii.

Od początku spotkania na Estadio Benito Villamarin w Sewilli zespół z Katalonii miał przewagę optyczną, dłużej utrzymywał się przy piłce, a gospodarze byli przede wszystkim nastawieni na grę z kontrataku.

I to właśnie Real jako pierwszy stworzył sobie lepsze sytuacje do zdobycia bramki, ale do siatki nie zdołali trafić Luiz Henrique oraz Borja Iglesias.

Podopieczni Xaviego odpowiedzieli w 19. minucie, kiedy to pojedynek sam na sam z Ruim Silvą przegrał Pedri. Zresztą jeszcze przed końcem pierwszej połowy Pedri znów okazał się słabszy od golkipera miejscowej ekipy.

W międzyczasie do siatki trafił Raphinha, lecz sędzia tego gola nie uznał, gdyż odgwizdał spalonego. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze, gdyż reprezentant Brazylii po przerwie po świetnym podaniu od Alexa Balde wyprowadził Blaugranę na prowadzenie.

Lider La Liga nie zamierzał zwalniać tempa i w 80. minucie zadał drugi cios. Wtedy to Barca wykonywała rzut rożny, a Ronald Araujo zgrał piłkę głową do Roberta Lewandowskiego (pauzował w ostatnich 3 potyczkach La Liga z powodu czerwonej kartki), który uderzeniem z kilku metrów pokonał Silvę. Polak na swoim koncie ma już 14 trafień w hiszpańskiej ekstraklasie.

Niespełna 300 sekund później Jules Kounde dał jeszcze nadzieję Realowi Betis na co najmniej remis w tym starciu, ponieważ skierował futbolówkę do własnej bramki.

Ostatecznie FC Barcelona już nie wypuściła zwycięstwa z rąk i wywalczyła kolejne cenne trzy punkty do tabeli Primera Division.