To się rzadko zdarza. Genialna asysta lepsza od gola Messiego [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Ruiza
Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Ruiza

Po podaniu Fabiana Ruiza ręce same składały się do oklasków. Piłkarz Paris Saint-Germain wypatrzył Lionela Messiego, który znalazł sposób na bramkarza Montpellier HSC (3:1).

Już od pierwszego gwizdka mistrzowie Francji przeważali nad Montpellier HSC pod każdym względem. Kylian Mbappe nie wykorzystał jednak rzutu karnego, a pozostali zawodnicy Christophe'a Galtiera mieli problemy ze skutecznością. Worek z bramkami w 55. minucie rozwiązał Fabian Ruiz.

Hiszpański pomocnik był w wybornej formie i odegrał kluczową rolę także przy drugim trafieniu Paris Saint-Germain. 17 minut później ustawiony przed polem karnym Ruiz wręcz idealnie dograł, piłka minęła trzech przeciwników, po czym dotarła do Lionela Messiego. Z kolei mistrz świata nie zwykł marnować takich sytuacji.

Messi bez żadnego problemu skierował piłkę do siatki. Argentyńczyk podziękował klubowemu koledze za kapitalną asystę.

W ostatecznym rozrachunku paryżanie wygrali 3:1 w spotkaniu wyjazdowym. Przed ostatnim gwizdkiem swoją obecność na murawie zaznaczyli jeszcze Arnaud Nordin oraz Warren Zaire-Emery.

Bohaterem meczu okazał się Ruiz. Reprezentant Hiszpanii zapisał na swoim koncie pierwszego gola i asystę na poziomie Ligue 1.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy zespół Ruiza obroni mistrzostwo Francji?