Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wielkie plany PZPN. Wiadomo, gdzie miałoby powstać centrum treningowe

Cezary Kulesza ma wielkie plany dotyczące rozwoju PZPN. Serwis sport.tvp.pl poinformował, że federacja ma zbudować bazę reprezentacji Polski, która powstać ma w Otwocku. To jednak nie wszystko.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Na zdjeciu: reprezentacja Polski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjeciu: reprezentacja Polski
Podczas procesu rekrutacji na stanowisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski okazało się, że kwestia bazy treningowej, z której mogliby korzystać kadrowicze, to bardzo ważny element dla kandydatów. W Polsce takiego miejsca brakuje, ale to ma się wkrótce zmienić. PZPN za kadencji Cezarego Kuleszy rozważa budowę takiego ośrodka dla reprezentantów w każdej kategorii wiekowej.

Okazuje się, że federacja jest już coraz bliżej wskazania lokalizacji bazy. Infrastruktura, z której w przyszłości korzystałyby reprezentacje Polski ma powstać w Otwocku pod Warszawą. Związek do tej pory wydawał duże pieniądze na hotele podczas zgrupowań i oddanie do użytku ośrodka treningowego pozwoliłoby na ograniczenie kosztów.

[h2]Według informacji TVP Sport, przedstawiciele PZPN spotkali się już z władzami Otwocka, by porozmawiać o budowie bazy dla kadry. Są gotowe do przekazania za darmo gruntów do stworzenia centrum szkoleniowego. Póki co brakuje jednak szczegółów dotyczących finansowania projektu. PZPN liczy m.in. na wsparcie rządowe.[/h2]
To jednak nie wszystko, gdyż władze PZPN marzą o budowie nowej siedziby. Obecnie mieści się ona w wynajmowanych biurach w budynku przy ulicy Bitwy Warszawskiej. Celem jest jednak wybudowanie siedziby w otoczeniu Stadionu Narodowego w Warszawie. W tym temacie również toczone są rozmowy z władzami Warszawy.

Czytaj także:
Ależ widok. Zobacz klasyfikację strzelców La Liga
La Liga: świetny powrót Roberta Lewandowskiego do składu FC Barcelona

ZOBACZ WIDEO: Milioner zachwycił się Łodzią. "Ktoś musi powiedzieć, że Polska nie jest dzikim krajem"


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×