PSG ucieka spod topora! Walka o Ligue 1

Paris Saint-Germain wygrało swój mecz 22. kolejki Ligue 1. Paryżanie pokonali (2:1) FC Toulouse, ale nie było to dla nich łatwe spotkanie.

Rafał Sierhej
piłkarze Paris Saint-Germain PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain do meczu 22. kolejki Ligue 1 przeciwko Toulouse FC podchodziło w trudnej sytuacji kadrowej. Trener liderów tabeli ligowej nie mógł bowiem skorzystać zarówno z Kyliana Mbappe, jak i Sergio Ramosa.

Drużyna z Paryża musi jednak patrzeć za siebie, jeśli chodzi o goniących ją rywali. Dlatego tak ważne są kolejne, regularne zwycięstwa, aby uciekać przed goniącymi Olympique Marsylia i RC Lens.

Pierwsze minuty spotkania nie zapowiadały łatwego popołudnia dla gospodarzy. Co więcej, to goście wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Konkretnie udało się to po wykorzystaniu rzutu wolnego z około 20 metrów od bramki. Trzeba przyznać, że błąd w tej sytuacji popełnił Donnaruma.

Jeszcze w pierwszej części meczu udało się odpowiedzieć PSG. Zrobił to Achraf Hakimi. Marokańczyk pognał w swoim stylu prawym skrzydłem. Następnie zszedł do środka i lewą nogą pięknie uderzył na bramkę gości. Bramkarz był bez szans.

Druga połowa to już zdecydowanie większa dominacja PSG. Nie przekładało się to jednak na jakieś wybitnie klarowne sytuacje dla atakujących. Jedną miał Leo Messi, który strzałem z dystansu ustalił wynik meczu na 2:1.

Paris Saint-Germain - Toulouse FC 2:1 (1:1)
0:1 van den Boomen 20'
1:1 Hakimi 38'