Premierowe trafienie Kamińskiego w Bundeslidze. I to przeciwko Bayernowi! [WIDEO]

Jakub Kamiński nie mógł wyobrazić sobie lepszego momentu na przełamanie w Bundeslidze. Skrzydłowy VfL Wolfsburg pojawił się na murawie i po chwili znalazł sposób na bramkarza Bayernu Monachium.

Rafał Szymański
pierwszy gol Kamińskiego w Bundeslidze Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: pierwszy gol Kamińskiego w Bundeslidze
Podopieczni Niko Kovaca byli zupełnie zdezorientowani w pierwszej części meczu. Najpierw dublet skompletował Kingsley Coman, z kolei Thomas Mueller podwyższył rezultat na 3:0 dla Bayernu Monachium.

W tej sytuacji trener VfL Wolfsburg nie miał więc praktycznie nic do stracenia. Jakub Kamiński rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych "Wilków" i zameldował się na placu gry już w 30. minucie, zastępując stopera Maxence'a Lacroixa.

Kovac wykazał się instynktem trenerskim. W 44. minucie spotkania piłkarze VfL Wolfsburg przeprowadzili szybką akcję, Kamiński zagrał "na ścianę" z Paulo Otavio i po chwili miał przed sobą tylko bramkarza. Reprezentant Polski celnie uderzył, Yann Sommer miał piłkę na rękawicy, ale nie zdołał jej odbić.

VfL Wolfsburg przegrywał 1:3 z aktualnymi mistrzami Niemiec, natomiast Kamiński miał powody do świętowania. 20-latek doczekał się swojej debiutanckiej bramki w Bundeslidze i na dodatek zdobył ją w arcyważnym starciu z Bayernem.

Na Volkswagen-Arena kadrowicz przeprowadził się latem minionego roku, gdy Lech Poznań zarobił na nim 10 milionów euro. Jak dotychczas, Kamiński był podstawowym wyborem trenera Kovaca.

Źródło: Viaplay