Uczestnik Ligi Mistrzów przeżył trudne minuty w Pucharze Niemiec

Eintacht Frankfurt stracił dwa gole w ciągu trzech minut w meczu Pucharu Niemiec z drugoligowym Darmstadt. Potrafił naprawić błędy i odwrócić wynik na 4:2. Do ćwierćfinału wszedł w środę również SC Freiburg.

piłkarze Eintrachtu Frankfurt PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: piłkarze Eintrachtu Frankfurt
Do meczu we Frankfurcie przystąpiły kluby niepokonane po przerwie mundialowej. Eintracht zdobył osiem z 12 możliwych punktów w Bundeslidze, a Darmstadt rozpoczął rundę wiosenną w 2.Bundeslidze od dwóch zwycięstw. Gospodarze przygotowują się do historycznego dwumeczu o wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, więc ich forma przed rywalizacją z Napoli powinna rosnąć.

Eintracht nie potrzebował dużo czasu na strzelenie gola niżej notowanym przeciwnikom. W 6. minucie Randal Kolo Muani zdobył prowadzenie 1:0 strzałem po dograniu Buty. To miało teoretycznie ułatwić gospodarzom zadanie, ale w praktyce nie potrafili oni zarządzać wynikiem.

Dwa gole w krótkim okresie pozwoliły graczom Darmstadt odwrócić rezultat na 2:1 w pierwszej połowie. Mathias Honsak okazał się nieuchwytny dla obrońców Eintrachtu i zdobył obie bramki. Gospodarze delikatnie oddalili od siebie widmo kompromitacji uderzeniem Rafaela Borre na 2:2 w 44. minucie. Cztery gole i dwa zwroty akcji - w pierwszej połowie nie można było nudzić się.

Po przerwie oba zespoły zagrały nieco ostrożniej, dwa mocne ciosy pozwoliły na nabranie wzajemnego respektu. Eintracht wybrał dogodny moment do ataku na miarę odzyskania prowadzenia. W 62. minucie uderzenie na 3:2 oddał Daichi Kamada po podaniu Randala Kolo Muaniego. Francuz dorzucił jeszcze bramkę na 4:2 w 90. minucie i zszedł z boiska z dwoma golami oraz asystą w statystykach.

Do niespodzianki nie doszło również w Sandhausen, choć długo zanosiło się przynajmniej na dogrywkę. SC Freiburg miał problem z oddaniem strzału do bramki drugoligowca. Sposób na przebicie się z piłką do siatki znalazł dopiero w ostatnich minutach drugiej połowy. Na dodatek z pomocą przeciwnika, ponieważ trafienie na 1:0 w 87. minucie było samobójcze. Już w doliczonym czasie wynik na 2:0 ustalił Nils Petersen.

1/8 finału Pucharu Niemiec:

Eintracht Frankfurt - SV Darmstadt 98 4:2 (2:2)

0:2 - Nils Petersen 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Eintracht Frankfurt awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?