Co za nokaut! Polska rozbiła Belgię

Reprezentacja Polski do lat 17 znajduje się obecnie w Hiszpanii, gdzie rozgrywa turniej towarzyski. W drugim meczu rozbiła Belgię aż 5:0.

Rafał Sierhej
Oskar Tomczyk i trener Marcin Włodarski Newspix / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Oskar Tomczyk i trener Marcin Włodarski
Reprezentacja Polski u-17 pod wodzą Marcina Włodarskiego jest drużyną, która potrafi grać dosyć ładnie w piłkę, a dodatkowo jest w stanie osiągać dobre wyniki także z ekipami, które w teorii są od niej mocniejsze.

Do Hiszpanii poleciała bez swojej największej gwiazdy - Jana Faberskiego, który na co dzień szkoli się w akademii Ajaxu Amsterdam. Pierwszy mecz turnieju wygrała z Norwegią po zaciętym boju (3:2).

W drugim czekała na nią kadra Belgii, która chciała zmazać plamę po porażce 0:3 ze Szwedami w pierwszym spotkaniu. Na to nie pozwolili młodzi polscy piłkarze. Pierwszy gol strzelony został już w 10 minucie.

Sytuację wykorzystał Oskar Tomczyk, który 17 minut później na gola zamienił także rzut karny. Dwie minuty wcześniej czerwoną kartką ukarany został jeden z młodych Belgów.

Jeszcze przed końcem pierwszej części meczu hat-tricka skompletował Tomczyk. Po przerwie, w 53. minucie, kolejnego gola strzelił Filip Rózga, a 12 minut przed końcem rezultat na 5:0 ustalił Jan Łabędzki.

Polska u-17 - Belgia u-17 5:0 (3:0)

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"