Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Piłkarz z trzema obywatelstwami czeka na debiut w polskiej kadrze. "Poznałem wiele różnych kultur"

Ben Lederman należy do grupy wyjątkowych piłkarzy. Zawodnik Rakowa Częstochowa ma bowiem aż trzy obywatelstwa. Jakiś czas temu wybrał jednak reprezentację Polski. - Czuję się w sumie jak "Obywatel Świata" - mówił w rozmowie z "Łączy nas piłka".

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Ben Lederman WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Ben Lederman
Ben Lederman może pochwalić się aż trzema obywatelstwami - izraelskim, amerykańskim i polskim. Piłkarz Rakowa Częstochowa pod koniec marca ubiegłego roku zadebiutował w kadrze Biało-Czerwonych do lat 21.

W grę wchodziły także występy w koszulkach innych reprezentacji. Pomocnik zwiedził wiele zakątków świata, ale ostatecznie wybór padł na Polskę.

- Mama mojego taty urodziła się w Polsce. Oboje moi rodzice są Izraelczykami, natomiast ja urodziłem się w Stanach Zjednoczonych - powiedział w wywiadzie dla portalu "Łączy nas piłka".

- Prawem ziemi mogę więc legitymować się także amerykańskim obywatelstwem. Poznałem wiele różnych kultur. Urodziłem się w Stanach Zjednoczonych, jako dziecko mieszkałem w Hiszpanii, teraz jestem w Polsce. Czuję się w sumie jak "Obywatel Świata" - dodał.

Na ten moment Ben Lederman ma na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Polski do lat 21. Zagrał w meczach przeciwko Izraelowi, Niemcom i San Marino. Wierzy jednak, że w przyszłości dzięki solidnej grze zadebiutuje w seniorskiej kadrze.

ZOBACZ WIDEO: On zastąpi Polakom "Lewego" w Bundeslidze? Pomaga mu talizman

Pomocnik opowiedział pokrótce o kontakcie z innymi federacjami. Jak się okazuje konkretów nigdy nie było. - Ludzie z amerykańskiej i izraelskiej federacji się do mnie odzywali, ale nigdy nie otrzymałem powołania do żadnej z tych reprezentacji. Nie było to żadne poważne rozmowy - stwierdził.

- Nic dziwnego, że przyjąłem propozycję gry dla Polski i mam nadzieję, że na kadrze młodzieżowej to się nie zakończy - podsumował.

W sezonie 2022/2023 Ben Lederman wystąpił w siedemnastu spotkaniach, w których zanotował dwie asysty. Jego Raków Częstochowa po dziewiętnastu kolejkach PKO Ekstraklasy jest liderem tabeli z siedmioma punktami przewagi nad drugą Legią Warszawa.

Zobacz też:
To koniec sagi transferowej. AS Roma pozbyła się gwiazdy
To nie są dobre informacje ws. Atsu. Lekarz był w szpitalu

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
  • Chrisrks Zgłoś komentarz
    Mam nadzieję, że nowy selekcjoner zwróci uwagę na piłkarzy tej charakterystyki jak Ben. Wygonić starych pierdzieli z kadry i powołać większą ilość młodych i nowocześnie grających
    Czytaj całość
    piłkarzy z naszej i nie tylko naszej ligi. Ave Racovia!!!
    • DanyXXX Zgłoś komentarz
      Jak jest dobry i trener, który dostanie zimny prysznic po pierwszym meczu go weźmie, to niech gra. Jak ktoś jest Polakiem to przeleje krew i odda życie za Polskę w czasie wojny, Żydzi
      Czytaj całość
      jakoś ostatnio uciekli.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×