Motor Lublin był tylko tłem, Raków Częstochowa w półfinale Fortuna Pucharu Polski

W czwartym - ostatnim - meczu ćwierćfinałowym Fortuna Pucharu Polski 2022/2023, Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Motor Lublin 3:0 i awansował do półfinału tych rozgrywek.

Tomasz Rosiński
piłkarze Rakowa Częstochowa Newspix / JAKUB ZIEMIANIN / Na zdjęciu: piłkarze Rakowa Częstochowa
Broniący Pucharu Polski Raków co oczywiste był zdecydowanym faworytem środowego starcia w Lublinie, ale Motor zamierzał postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry, co mu się nie udało.

Od początku rywalizacji podopieczni Marka Papszuna mieli ogromną przewagę i raz za razem spychali lublinian do głębokiej defensywy.

Jak w ukropie musiał uwijać się bramkarz gospodarzy, Łukasz Budziłek, dzięki któremu przez pierwsze pół godziny potyczki miejscowa ekipa nie straciła gola. Golkiper lubelskiej drużyny obronił strzały między innymi Sebastiana Musiolika czy Iviego Lopeza. Ponadto Budziłek miał szczęście, kiedy to z kilku metrów w poprzeczkę huknął Milan Rundić.

Jednakże w 30. minucie Raków Częstochowa w końcu dopiął swego. Wówczas najpierw uderzył Fran Tudor, ale piłkę odbił Łukasz Budziłek. Natomiast skuteczną dobitką głową popisał się Musiolik.

W szeregach wicemistrza Polski aktywny był Patryk Kun, który napędzał jego ofensywne poczynania, lecz przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważali częstochowianie, którzy w 69. minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Wtedy to Kun zagrał świetne, prostopadłe podanie, zaś pewnym strzałem Budziłka pokonał rezerwowy Mateusz Wdowiak.

W samej końcówce meczu kropkę nad "i" postawił Fran Tudor, który wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i posłał futbolówkę do pustej bramki.