Ligue 1: niespodzianka w starciu OGC Nice z AJ Auxerre, Marcin Bułka znów nie zagrał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Gaetan Laborde (OGC Nice)
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Gaetan Laborde (OGC Nice)

W meczu 26. kolejki Ligue 1 2022/2023, zespół OGC Nice, którego zawodnikiem jest polski bramkarz Marcin Bułka (spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych), tylko zremisował u siebie z AJ Auxerre (1:1).

W tym artykule dowiesz się o:

Drużyna z Nicei, która przed piątkową konfrontacją zajmowała 7. miejsce w tabeli, przystępowała do rywalizacji z walczącym o utrzymanie Auxerre w roli faworyta.

Jednakże podopieczni Christophe'a Pelissiera potrzebują punktów niczym tlenu i zamierzali postawić Nice trudne warunki gry, co im się udało zrealizować.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie w 36. minucie potyczki. Wówczas Matthis Abline zagrał piłkę do Gauthiera Heina, który to pokonał Kaspera Schmeichela.

Odpowiedź ze strony gospodarzy mogła przyjść bardzo szybko, lecz w 42. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Gaetan Laborde.

Po chwili ten sam zawodnik zrehabilitował się za powyższe i doprowadził do remisu po asyście w wykonaniu Jordany Lotomby. Jak się później okazało to trafienie ustaliło wynik tego meczu.

Ligue 1, 26. kolejka:

OGC Nice - AJ Auxerre 1:1 (1:1) 0:1 - Gauthier Hein 36' 1:1 - Gaetan Laborde 45+1'

*Marcin Bułka (OGC Nice) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

*Gaetan Laborde (OGC Nice) w 42. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.