Oficjalnie: prokuratura oskarżyła FC Barcelonę!

Zespół Roberta Lewandowskiego wpadł w ogromne tarapaty. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami FC Barcelona została oskarżona o korupcję. Klub miał opłacać wiceprezesa Komitetu Technicznego Arbitrów Jose Marię Enriqueza Negreirę.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
piłkarze FC Barcelony Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
Od dłuższego czasu hiszpańskie media rozpisują się na temat skandalu w katalońskim klubie. Jego poprzedni prezydent Josep Bartomeu wraz ze swoimi współpracownikami miał nakłaniać Jose Marię Enriqueza Negreirę do przekazywania raportów z pracy sędziów i prosić o porady dotyczące zachowania piłkarzy podczas meczów.

W zamian za pomoc FC Barcelonie wiceprezes Komitetu Technicznego Arbitrów miał otrzymać nawet siedem milionów euro w latach 2001-2018. Nie jest tajemnicą, że całej sprawie przyglądają się władze ligi hiszpańskiej.

Prokuratura w piątek oficjalnie oskarżyła FC Barcelonę o korupcję w związku z kilkuletnimi płatnościami na rzecz przedsiębiorstwa należącego do Negreiry. Oskarżenie odnosi się zarówno samego klubu, jak i pojedynczych osób. W ten sposób potwierdzono wcześniejsze doniesienia dziennikarzy "El Pais".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! Porównują go do Messiego

Co więcej, Negreirze, Bartomeu, Albertowi Solerowi (byłemu członkowi Wyższej Rady ds. Sportu) i Oscarowi Grau (byłemu dyrektorowi generalnemu klubu) postawiono zarzuty fałszowania dokumentacji handlowej.

Na świadków wezwano prezydenta FC Barcelony Joana Laportę oraz jednego z jego poprzedników, Joana Gasparta. Obaj wymienieni nie będą jednak oskarżeni w sprawie korupcji.

Czytaj także:
Nowe informacje o Neymarze. PSG wydało oświadczenie
Niedopuszczalne zachowanie piłkarza. Guardiola przerwał milczenie

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×