"Gigant", "historyczny", "klasa światowa". Niemcy piszą tylko o nim

Erling Haaland strzelił pięć bramek w zaledwie 35 minut, a jego Manchester City rozbił RB Lipsk 7:0 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mimo fatalnej porażki ekipy z Lipska, niemieckie media skupiły swoją uwagę właśnie na nim.

Mateusz Kozanecki

Bild: "Historyczny Haaland"

"Horror Ligi Mistrzów w Lipsku nazywa się Erling Haaland" - skwitował krótko po meczu niemiecki "Bild". "Supernapastnik Manchesteru City strzelił pięć niewiarygodnych bramek. Po remisie 1:1 w pierwszym meczu, klub z Bundesligi przeżył fiasko w Anglii" - czytamy dalej.

Podkreślono, że Haaland strzelił dwie bramki w ciągu zaledwie 77 sekund, co jest rekordem rozgrywek. Zdobycie "pięciopaka" w 35 minut to również najlepszy wynik w historii.

Czy Manchester City zwycięży w Lidze Mistrzów?