Gol Piotra Zielińskiego i efektowny awans SSC Napoli do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

W meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów 2022/2023, SSC Napoli pokonało u siebie Eintracht Frankfurt 3:0 i pewnie awansowało do ćwierćfinału rozgrywek. Jedną z bramek dla włoskiej ekipy zdobył Piotr Zieliński.

Tomasz Rosiński
Piotr Zieliński (z lewej) i Djibril Sow (z prawej) PAP/EPA / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: Piotr Zieliński (z lewej) i Djibril Sow (z prawej)
Napoli w obecnym sezonie prezentuje się bardzo dobrze, pewnie kroczy po mistrzostwo Włoch i chciałoby również namieszać w LM. Podopieczni Luciano Spallettiego przystępowali do rewanżowego starcia z Eintrachtem w roli faworyta i z dwubramkową zaliczką wywalczoną na wyjeździe.

Gospodarze od początku chcieli narzucić swój styl gry i już w 2. minucie Matteo Politano sprawdził formę Kevina Trappa, ale niemiecki bramkarz zdołał obronić niezłe uderzenie rywala.

Neapolitańczycy byli cierpliwi, długo utrzymywali się przy piłce, zaś przyjezdni nie potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Alexa Mereta.

Natomiast sporo pracy miał Trapp, który musiał interweniować po strzałach między innymi Chwiczy Kwaracchelii oraz Victora Osimhena.

Jednakże w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy spotkania Osimhen dopiął swego i wyprowadził SSC Napoli na prowadzenie. Wówczas Matteo Politano dokładnie dośrodkował, zaś nigeryjski napastnik celnie główkował.

Po zmianie stron napór lidera Serie A trwał, a w 53. minucie Victor Osimhen po podaniu od Giovanniego Di Lorenzo skompletował swój dublet w tej konfrontacji.

Po chwili było już 3:0 dla zespołu z Neapolu, bo pewnie rzut karny podyktowany za faul Djibrila Sowa na Piotrze Zielińskim wykorzystał...sam poszkodowany.

Później na murawie wiało już nudą, ponieważ widać było, że obydwie drużyny czekają na końcowy gwizdek angielskiego sędziego Anthony'ego Taylora. Zieliński spędził na boisku 74 minuty (zmienił go Tanguy Ndombele).