18. kolejka Serie A: Szczęśliwy remis Juventusu

W drugim sobotnim spotkaniu 18. kolejki piłkarskiej Serie A Juventus Turyn tylko zremisował na wyjeździe z Catanią Calcio. Bianconeri mogą jednak mówić o sporym szczęściu, bowiem niewiele brakowało, a pojedynek zakończyłby się zwycięstwem Sycylijczyków.

Adam Kiołbasa

Pierwsza połowa starcia była dość wyrównana, ale to gospodarze strzelili bramkę. W 15. minucie świetne podanie Mascary wykorzystał Spinesi, którego nie zdołał upilnować Tiago. Jeszcze przed przerwą Stara Dama mogła doprowadzić do wyrównania, ale nie zdołała tego uczynić.

W drugiej odsłonie Marchionni zmienił Tiago i od razu popisał się kilkoma ładnymi akcjami. Juve jednak raziło nieskutecznością i bardzo długo nie potrafiło doprowadzić do wyrównania. Dopiero w 90. minucie do wyrównania bramkę na 1:1 z rzutu karnego zdobył Alessandro Del Piero. Właśnie kapitan Juventusu wywalczył jedenastkę.

Catania Calcio ? Juventus Turyn 1:1 (1:0)
1:0 - Spinesi 15?
1:1 - Del Piero (k.) 90?

Catania: Polito, Silvestri, Terlizzi, Stovini, Vargas, Izco, Edusei, Biagianti, Colucci (68? Martinez), Spinesi (88? Tedesco), Mascara.

Juventus: Buffon, Salihamidzic (82? Iaquinta), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro, Nocerino, Tiago (46? Marchionni), Cristiano Zanetti, Nedved (75? Palladino), Del Piero, Trezeguet.

Żółte kartki: Terlizzi, Stovini, Vargas (Catania) oraz Chiellini, Salihamidzic, Nocerino (Juventus).

Sędzia: Rocchi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)