O tym jest głośno. Piłkarze Realu i Barcelony stanęli razem do zdjęcia

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze Barcelony i Realu Madryt pozowali do jednej fotografii z wymownym napisem. Zawodnicy wzięli udział w specjalnej akcji przeciwko rasizmowi.

Szymon Łożyński
piłkarze Barcelony i Realu Madryt Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Barcelony i Realu Madryt
"Jedność przeciwko rasizmowi" - taki napis znalazł się na kolorowych kartkach, do których pozowali piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony.

Do identycznego napisu, jak informują dziennikarze katalońskiego "Sportu", pozowali też piłkarze innych hiszpańskich drużyn przed niedzielnymi meczami w La Lidze.

W ten sposób kluby zaangażowały się akcję organizatora rozgrywek (La Ligi), która ma walczyć z rasizmem.

Od ponad tygodnia w hiszpańskiej ekstraklasie trwa akcja przeciwko rasizmowi, która zakończy się we wtorek, 21 marca, w Światowym Dniu Walki z Dyskryminacją Rasową.

Do przerwy w El Clasico był remis 1:1. Już w pierwszych minutach spotkania Królewscy objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Ronalda Araujo. Tuż przed przerwą wyrównał Sergi Roberto.

Czytaj także: Zbojkotował El Clasico. Wyjaśniło się, co wybrał w zamian Fanka Lewandowskiego powiedziała "tak". Cały stadion bił im brawo ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: stadiony świata. Ten film można oglądać bez końca

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)