Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

PZPN wymierzył karę trenerowi Motoru Lublin. Kontrowersyjna decyzja

Goncalo Feio najpierw przypuścił słowny atak na rzeczniczkę prasową, a później naruszył nietykalność cielesną prezesa Motoru Lublin. Sprawą zajęła się Komisja Dyscyplinarna PZPN. Szkoleniowiec już poznał karę.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Goncalo Feio YouTube / Motor Lublin / Na zdjęciu: Goncalo Feio
"W czwartek, 23 marca br. w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu sprawy trenera Goncalo Feio, w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej Pawła Tomczyka, prezesa zarządu Motoru Lublin, oraz zachowania o charakterze nieetycznym wobec rzecznika prasowego klubu Pauliny Maciążek, komisja postanowiła:

- uznać odpowiedzialność dyscyplinarną trenera Goncalo Feio i ukarać szkoleniowca karą zasadniczą - dyskwalifikacji w wymiarze 1 roku, zawieszając jej wykonanie na okres 2 lat;

- wymierzyć Obwinionemu karę dodatkową - pieniężną w wysokości 30.000 zł;

- zobowiązać trenera Goncalo Feio do przeproszenia Pana Pawła Tomczyka oraz Pani Pauliny Maciążek na piśmie" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez PZPN.

ZOBACZ WIDEO: Wielki powrót do PKO Ekstraklasy. Niespodziewana decyzja klubu

Pochodzący z Portugalii szkoleniowiec może więc odetchnąć z ulgą, choć będzie musiał głęboko sięgnąć do portfela. W związku z decyzją Komisji Dyscyplinarnej Feio pozostanie na ławce trenerskiej drugoligowego Motoru.

33-latek wywołał skandal po marcowym spotkaniu z GKS-em Jastrzębie (2:1). Feio miał ubliżać rzeczniczce prasowej klubu, wskutek czego Paulina Maciążek odmówiła współpracy i nie pojawiła się na pomeczowej konferencji.

Później Feio uderzył prezesa Motoru w głowę sorterem do dokumentów. Paweł Tomczyk doznał uszczerbku na zdrowiu i wylądował w szpitalu. Wielu kibiców było zszokowanych decyzją Zbigniewa Jakubasa.

Otóż większościowy udziałowiec klubu na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami ogłosił, że nie bierze pod uwagę zmiany na stanowisku trenera. Jakubas robił wszystko, by cała sprawa rozeszła się po kościach i najwidoczniej dopiął swego.

Pierwotnie zarówno Maciążek, jak i Tomczyk mieli tylko tymczasowo przestać pełnić swoje obowiązki w klubie. W środę (22 marca) były prezes postanowił jednak złożyć wypowiedzenie (więcej TUTAJ).

Czytaj także:
O jego decyzji mówi cała Polska. Kim jest Zbigniew Jakubas?
Goncalo Feio kontratakuje. "Napisano sporo kłamstw"

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Komisja Dyscyplinarna PZPN podjęła słuszną decyzję ws. Feio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • Wirtuozo Zgłoś komentarz
  Kara sprawiedliwa. Po raz pierwszy orzekali przeciwko niemu. Dali mu wyrok w zawieszeniu. Jezeli narozrabia ponownie, zakonczy sie jego kariera. Jedyne co mogli zrobic lepiej w tym wyroku, to
  Czytaj całość
  wyslac go na przymusowe kursy radzenia sobie z agresja, bo ewidentnie ma z tym problem i pewnie na własne zyczenie takiego szkolenia nie zacznie.
  • EPICKI WNIKLIWY 2.0 Zgłoś komentarz
   PO PIERWSZE PRIMO ŻADEN POWTARZAM ŻADEN TRENER CZY ZAWODNIK NIE MOŻE BYĆ WAŻNIEJSZY NIŻ KLUB PO DRUGIE PRIMO WŁAŚCICIEL STRZELIŁ SOBIE W STOPĘ BRONIĄC MAJĄCEGO KŁOPOTY Z
   Czytaj całość
   AGRESJĄ TYPA WIZERUNKOWO TO BYŁA WTOPA KONCERTOWA BO KTÓRY SPONSOR MIAŁBY CHĘĆ UCZESTNICZENIA W TYM CYRKU PO TRZECIE PRIMO KLUBY W KTÓRYCH RZĄDZĄ KIBOLE KOŃCZĄ ZAZWYCZAJ MARNIE ALE NIE MÓJ CYRK NIE MOJE MAŁPY XDDD
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×