Obrońca Orlen Pucharu Polski za burtą. Sprawdź wszystkich ćwierćfinalistów

Tym razem obyło się bez niespodzianek, choć jeden z faworytów pożegnał się z rozgrywkami. Za nami 1/8 finału Orlen Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. W hicie tej fazy TME SMS Łódź pokonał na wyjeździe Czarnych Antrans Sosnowiec 1:0.

Krzysztof Sędzicki
Klaudia Jedlińska (z lewej) i Dżesika Jaszek (z prawej) w walce o piłkę Facebook / Artur Kraszewski / TME SMS Łódź / Na zdjęciu: Klaudia Jedlińska (z lewej) i Dżesika Jaszek (z prawej) w walce o piłkę
Na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu spotkali się ubiegłoroczny triumfator rozgrywek o krajowe trofeum z mistrzem Polski. Tyle że w tym sezonie piłkarki Czarnych Antrans prezentują się dużo słabiej niż w poprzednich latach. Po meczu pełnym walki zespół Anny Szymańskiej przegrał z TME SMS-em Łódź 0:1.

Gola na wagę awansu zdobyła w 29. minucie Dominika Kopińska po asyście Wiktorii Zieniewicz. W 81. minucie gospodynie miały szansę wyrównać. Piłka po uderzeniu Nadji Stanović odbiła się od poprzeczki, a dobijająca uderzenie Dżesika Jaszek trafiła do siatki, ale w momencie strzału koleżanki była na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

Bez większych problemów awans do ćwierćfinału uzyskały piłkarki Śląska Wrocław, które pokonały w Wodzisławiu Śląskim rezerwy SWD 3:1 po bramkach Katarzyny Białoszewskiej, Marceliny Buś i Joanny Wróblewskiej, a także drużyna AP Orlen Gdańsk, która pokonała Respekt Myślenice 4:0 dzięki trafieniom Klaudii Słowińskiej, Klaudii Dymińskiej, Julii Włodarczyk i Nadii Czajki.

Kłopoty mieli za to inni ekstraligowicze. W starciu dwóch Pogoni lepsza ta ze Szczecina, która pokonała tę z Tczewa 3:2, choć gospodynie do samego końca walczyły o wyrównanie i dogrywkę.

Dodatkowe pół godziny gry niespodziewanie musiały rozegrać piłkarki Górnika Łęczna. Wicemistrzynie kraju długo męczyły się w Rzeszowie z drugim zespołem Resovii. Po 90 minutach było 2:2, ale w dogrywce bramki Klaudii Miłek, Katji Skupień oraz Marianny Litwiniec załatwiły sprawę i dały awans ekipie Roberta Makarewicza.

Po dogrywce są również piłkarki AZS-u UJ Kraków, które musiały stawić czoła drugoligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Jagiellonki prowadziły już 2:0, ale w drugiej połowie straciły dwie bramki. Decydującym trafieniem okazał się gol Klaudii Miłek w pierwszym z dwóch dodatkowych kwadransów gry.

W najlepszej ósemce mamy więc sześciu przedstawicieli Orlen Ekstraligi. Stawkę tę uzupełniają lider grupy południowej II ligi Ślęza Wrocław, która pokonała rezerwy Pogoni Tczew oraz trzecioligowy rodzynek - LZS Stare Oborzyska po triumfie nad pierwszoligowymi Stomilankami Olsztyn 2:0.

Losowanie par 1/4 finału odbędzie się w siedzibie PZPN w piątek 31 marca o godzinie 12:00.