Ostro. Boniek wskazał, czego potrzebuje kadra

Reprezentacja Polski kiepsko rozpoczęła eliminacje mistrzostw Europy 2024, przegrywając z Czechami 1:3. Mocną opinią na temat meczu podzielił się na Twitterze Zbigniew Boniek.

Dawid Franek
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Chyba nikt nie przypuszczał, że mecz Polski z Czechami rozpocznie się od takiego wstrząsu. Biało-Czerwoni stracili dwa gole w dwie minuty i trudno było oczekiwać, że się podniosą. W pierwszej połowie nasi rywale jeszcze kilkukrotnie zagrażali bramce Wojciecha Szczęsnego.

W drugiej części gry Czesi również znaleźli drogę do siatki. Zdobyli trzeciego gola w 64. minucie. Później Polaków było stać tylko na bramkę honorową. Zdobył ją Damian Szymański, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Po spotkaniu w sieci pojawiło się mnóstwo opinii. Tradycyjnie głos zabrał także były prezes PZPN Zbigniew Boniek. Nie obyło się bez mocnych słów ze strony legendy reprezentacji Polski.

"Jak się z tego podnieść? Trzeba wygrać (a łatwo nie będzie) w poniedziałek. Do tego potrzeba trochę charakteru i kwadratowych jaj. Na analizy przyjdzie czas. Teraz operacja Albania" - napisał na Twitterze.

Po takim spotkaniu w wykonaniu Polaków obawy o rezultat meczu z Albanią nie mogą dziwić. Trzeba mieć także na uwadze fakt, że Albańczycy chcą się zrewanżować za dwumecz eliminacyjny do mistrzostw świata w Katarze, kiedy dwukrotnie przegrywali z Polakami.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy zgadzasz się ze słowami Zbigniewa Bońka?