Bajeczne gole w eWinner II lidze. Dały one przełamanie Kotwicy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg
Materiały prasowe / Kotwica Kołobrzeg / Na zdjęciu: piłkarze Kotwicy Kołobrzeg

Kotwica Kołobrzeg wygrała na wyjeździe po ponad półrocznej przerwie. Piękne strzały pozwoliły na pokonanie 2:1 Siarki Tarnobrzeg. Po komplet punktów sięgnęli piłkarze Polonii Warszawa czy Olimpii Elbląg. GKS Jastrzębie zdobył aż cztery bramki.

W Tarnobrzegu doszło do pojedynku beniaminków. Siarka znalazła się na przedostatnim miejscu w tabeli po ostatnich niepowodzeniach, a Kotwica nie wygrała na wyjeździe przez ponad siedem miesięcy. Słowo przełamanie odmieniano przez wszystkie przypadki przed pierwszym gwizdkiem.

Kotwica przespała pierwszą połowę, ale rozpoczęła rewelacyjnie drugą część spotkania i w 48. minucie zdobyła prowadzenie 1:0. Gol Jakuba Bojasa był spektakularny, ponieważ złożył się do przewrotki w pobliżu bramki Wojciecha Muzyka. Siarka nie potrafiła wybić piłki po dalekim wrzucie z autu i dostała karę od niepilnowanego napastnika.

Kotwica podwoiła prowadzenie w 68. minucie kolejnym efektownym uderzeniem. Tym razem Siarka miała problem z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Znalazła się ona pod nogami Pawła Łysiaka blisko pola karnego przeciwnika i ten wrzucił ją do siatki za kołnierz nieco wysuniętego Wojciecha Muzyka.

W 76. minucie faul Damiana Kostkowskiego zmusił sędziego do przyznania rzutu karnego Siarce. Za wykonanie jedenastki zabrał się Bartosz Sulkowski, którego płaskie uderzenie wystarczyło do pokonania Bartosza Neugebauera. Więcej goli nie było i kołobrzeżanie dowieźli wynik 2:1 do ostatniego gwizdka w meczu.

Istotne zwycięstwo na wyjeździe odniósł również inny beniaminek, który kandyduje do awansu w drugim sezonie z rzędu. Polonia Warszawa wygrała 2:0 z Wisłą Puławy. Bardzo ważny był czas doliczony w pierwszej połowie spotkania, kiedy to gospodarze stracili najpierw zawodnika, a następnie gola po strzale Michała Bajdura. Już po przerwie Wojciech Fadecki przymierzył z rzutu karnego na 2:0 dla Polonii.

W Pruszkowie zakończyła się passa Znicza, który punktował w każdym meczu od początku rundy wiosennej. Podopieczni Mariusza Misiury zostali pokonani 0:1 przez Olimpię Elbląg. Decydujące okazało się uderzenie zza pola karnego Mariusza Gabrycha, który jest dobrze znanym napastnikiem w województwie mazowieckim.

GKS Jastrzębie znakomicie rozpoczął mecz z Radunią Stężyca. Minęło nieco ponad 20 minut i podopieczni Grzegorza Kurdziela byli na dwubramkowym prowadzeniu dzięki uderzeniom Dariusza Kamińskiego oraz Przemysława Lecha. Po golu Daniela Stanclika na 3:0 w 62. minucie było praktycznie pewne, że gospodarze zdobędą komplet punktów. Tym bardziej, że Radunia była niegroźna w ofensywie. W 87. minucie jastrzębianie dorzucili jeszcze gola na 4:0.

Hutnik Kraków był mniej skuteczny, ale również wykorzystał atut własnego boiska. Gospodarze zwyciężyli 1:0 z Zagłębiem II Lubin dzięki strzałowi Patryka Serafina z rzutu karnego. Jedyna bramka padła na początku ostatniego kwadransa podstawowego czasu i Miedziowi nie potrafili na nią odpowiedzieć.

24. kolejka eWinner II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:0) 0:1 - Jakub Bojas 48' 0:2 - Paweł Łysiak 68' 1:2 - Bartosz Sulkowski (k.) 77'

Wisła Puławy - Polonia Warszawa 0:2 (0:1) 0:1 - Michał Bajdur 45' 0:2 - Wojciech Fadecki (k.) 68'

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1) 0:1 - Mariusz Gabrych 32'

GKS Jastrzębie - Radunia Stężyca 4:0 (2:0) 1:0 - Dariusz Kamiński 15' 2:0 - Przemysław Lech 21' 3:0 - Daniel Stanclik 62' 4:0 - Ricardo Vaz 87'

Hutnik Kraków - Zagłębie II Lubin 1:0 (0:0) 1:0 - Patryk Serafin (k.) 76'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?