Kazachstan - Dania: do 73. minuty było 0:2. Końcowy wynik to szok!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Od 0:2 do 3:2. W odstępie 16 minut Kazachstan zniwelował straty do Danii i sensacyjnie wygrał przed własną publicznością.

Rasmus Hojlund najpierw skompletował hat-tricka przeciwko Finlandii 3:1, a w niedzielę ponownie błysnął formą strzelecką. W 21. minucie napastnik efektownie przelobował kazachskiego bramkarza. Po raz drugi trafił do siatki kwadrans później, gdy uderzeniem z niewielkiej odległości wpisał się na listę strzelców.

Przyjezdni niespodziewanie roztrwonili dwubramkową przewagę, którą wypracowali sobie przed przerwą. Kazachowie zaczęli odrabiać straty w 73. minucie za sprawą Bakhtiyora. Zaynutdinova. Pomocnik pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego z Serbii.

Miejscowi zwietrzyli szansę na pierwsze punkty w eliminacjach. Cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu Askhat Tagybergen fantastycznym strzałem z dystansu zaskoczył Kaspera Schmeichela. W samej końcówce Abat Aymbetov głową skierował piłkę do siatki i pokonał doświadczonego golkipera. Duńscy kibice byli załamani.

Autor decydującego gola w doliczonym czasie został wyrzucony z boiska za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Kazachstan sprawił dużą niespodziankę, wygrywając z Danią 3:2 na sztucznej murawie w Astanie. Ekipa Magomed Adieva awansowała na czwarte miejsce w stawce grupy H eliminacji Euro 2024.

Kazachstan - Dania 3:2 (0:2) 0:1 - Rasmus Hojlund 21' 0:2 - Rasmus Hojlund 36' 1:2 - Bakhtiyor Zaynutdinov (k.) 73' 2:2 - Askhat Tagybergen 86' 3:2 - Abat Aymbetov 89'