Po tym strzale nie było czego zbierać. Popis reprezentanta Anglii [WIDEO]

Bukayo Saka kapitalnie zaprezentował się w pierwszej połowie meczu z Ukrainą. Uzdolniony Anglik zaliczył asystę przy trafieniu Harry'ego Kane'a i później sam zdjął pajęczynę z siatki.

Rafał Szymański
strzał Bukayo Saki Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: strzał Bukayo Saki
Po zwycięstwie 2:1 nad Włochami, w niedzielę reprezentacja Anglii przystąpiła do rywalizacji z Ukrainą na Wembley. Podopieczni Garetha Southgate'a narzucili rywalom swoje warunki gry i wypracowali dwubramkową przewagę w pierwszych 45 minutach.

Najjaśniejszym punktem w zespole "Synów Albionu" był Bukayo Saka. Związany z Arsenalem piłkarz zabawił się obrońcami na prawej flance, po czym dokładnie dośrodkował do Harry'ego Kane'a. Kapitan kadry sfinalizował całą akcję.

Skrzydłowy skradł show w Londynie tuż przed zmianą stron. Saka otrzymał podanie od Jordana Hendersona, a następnie ruszył w kierunku ukraińskiej bramki. Anglik długo się nie zastanawiał i oddał fenomenalny strzał z dystansu.

Po tym uderzeniu piłka była poza zasięgiem bezradnego Anatolija Trubina. Ukrainiec po raz drugi skapitulował.

W ten oto sposób 21-latek zdobył swoją ósmą bramkę w rozgrywkach międzynarodowych. Za kadencji Southgate'a Saka ma niekwestionowane miejsce w podstawowej "jedenastce". Nic w tej kwestii nie zmieniło się nawet po tym, jak nie wykorzystał rzutu karnego w finale Euro 2020.

Zbigniew Boniek zabrał głos ws. Juventusu. "Jakieś zagrożenie jest"
Kazachstan - Dania: do 73. minuty było 0:2. Końcowy wynik to szok!