Spora różnica. Oto wyniki oglądalności meczów Polaków

Za nami dwa pierwsze mecze reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro 2024. Oba spotkania Biało-Czerwonych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a potwierdzają to wyniki oglądalności opublikowane przez TVP Sport.

Mateusz Byczkowski
radość piłkarzy reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy 2024 od spotkania z Czechami w Pradze. Zespół Fernando Santosa był bezradny i po trzech minutach przegrywał już dwoma bramkami. Ostatecznie poniósł porażkę 1:3 (więcej TUTAJ).

TVP Sport poinformowało w mediach społecznościowych, że pierwszy mecz Biało-Czerwonych w turnieju kwalifikacyjnym na kanałach TVP oglądało w telewizji średnio 4,62 mln osób, a w internecie około 537 tys. widzów.

Nieco lepiej ekipie Fernando Santosa poszło już w spotkaniu przeciwko Albanii na PGE Narodowym. Wygraną dała bramka Karola Świderskiego zdobyta w pierwszej połowie. Wygląda na to, że Polacy byli bardzo ciekawi gry kadry po blamażu w Pradze.

Według danych poniedziałkowe starcie w telewizji oglądało średnio ponad 5,5 mln widzów i ponad 762 tys. w internecie.

Mecze reprezentacji Polski wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dla porównania - czerwcowe spotkanie z Walią (1:0) w ramach Ligi Narodów UEFA obejrzało średnio 2,7 mln osób. Różnice w wynikach są więc ogromne.

Biało-Czerwoni, którzy w grupie E zajmują aktualnie drugie miejsce, do walki w eliminacjach wrócą w czerwcu. Zagrają wtedy na wyjeździe z Mołdawią.

Upadł chiński klub Guilherme. Czy Brazylijczyk wróci do Legii? Mamy jego komentarz!