Wicelider Ligue 1 stracił cenne punkty

W spotkaniu 29. kolejki Ligue 1 2022/2023, zajmujący drugie miejsce w tabeli Olympique Marsylia zremisował u siebie z Montpellier HSC 1:1.

Tomasz Rosiński
Matteo Guendouzi Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Matteo Guendouzi
Zespół z Montpellier znajduje się w bardzo dobrej formie (5 zwycięstw oraz 1 remis w sześciu ostatnich meczach) i liczył na sprawie niespodzianki w starciu z wiceliderem rozgrywek, Olympique'm Marsylia.

Goście potwierdzili swoją wysoką dyspozycję bramką już w 12. minucie potyczki. Wówczas celnym uderzeniem popisał się Arnaud Nordin, któremu asystował 20-letni Elye Wahi.

Gospodarze odpowiedzieli dopiero tuż przed przerwą, kiedy to rzut karny na gola zamienił Matteo Guendouzi.

Ostatecznie więcej goli w tym meczu już nie padło i konfrontacja zakończyła się podziałem punktów, co z pewnością nie cieszy wyżej notowanych marsylczyków.

Ligue 1, 29. kolejka:

Olympique Marsylia - Montpellier HSC 1:1 (1:1) 0:1 - Arnaud Nordin 12' 1:1 - Matteo Guendouzi 44' (k.)