Mocny start Bologni FC. Łukasz Skorupski nie będzie wśród "niezniszczalnych"

Nie minął kwadrans i Bologna FC miała dwa gole przewagi w wygranym 3:0 meczu z Udinese Calcio. Łukasza Skorupskiego nie będzie tym razem w zestawieniu "niezniszczalnych" piłkarzy w sezonie Serie A. Polak nie zagrał z powodu choroby.

radość piłkarzy Bologny FC PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bologny FC
W pierwszym z niedzielnych meczów w lidze włoskiej zmierzyły się zespoły ze środka tabeli. Bologna podjęła Udinese Calcio i przedłużyła serię meczów bez porażki z tym przeciwnikiem do siedmiu. W rundzie jesiennej Rossoblu wygrali z zespołem z regionu Frulli 2:1, ale do rewanżu przystąpili ze stratą punktu do przeciwnika w tabeli.

To skutek wyników przed przerwą reprezentacyjną. Bologna nie wygrała w trzech meczach i zdobyła w nich dwa punkty. Udinese dorobiło się w tym samym okresie siedmiu punktów i potrafiło wygrać nawet z Milanem. Zebrette są szóstą siłą ligi pod względem wyników na wyjazdach.

Łukasz Skorupski po raz pierwszy w sezonie nie znalazł się w kadrze Bologni. Powodem była gorączka w nocy przed meczem. W jedenastce nie było również jednego z liderów ofensywy Riccardo Orsoliniego.

Nie przeszkodziło to Rossoblu zdobyć prowadzenia dzięki jednemu z pierwszych ataków. Stefan Posch oddał piękne uderzenie z dystansu pod poprzeczkę w bramce Marco Silvestrego. Kibice mogli jeszcze nie wyjść z wrażenia, kiedy Bologna strzeliła drugiego gola zza pola karnego. Tym razem Nikola Moro zaskoczył bramkarza płaskim strzałem. Po 12 minutach było 2:0.

Krótko po przerwie Nicola Moro dorzucił asystę przy golu na 3:0 Musy Barrowa i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Moro bardzo dobrze obrócił się z piłką kilkanaście metrów od bramki, a nadbiegający kompan strzelił tak dobrze, że Marco Silvestri tylko obserwował piłkę. Udinese było bezradne i nie zmusiło do kapitulacji zastępującego Skorupskiego - Francesco Bardiego.

Bologna FC - Udinese Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Stefan Posch 3'
2:0 - Nikola Moro 12'
3:0 - Musa Barrow 49'

Bologna: Francesco Bardi - Stefan Posch (70' Lorenzo De Silvestri), Adama Soumaoro, Jhon Lucumi, Georgios Kyriakopoulos - Jerdy Schouten, Nikola Moro (70' Gary Medel) - Michael Aebischer (58' Riccardo Orsolini), Lewis Ferguson (59' Nicolas Dominguez), Musa Barrow (59' Roberto Soriano) - Nicola Sansone

Udinese: Marco Silvestri - Kingsley Ehizibue, Jaka Bijol, Marvin Zeegelaar - Festy Ebosele (46' Ilja Nestorovski), Lazar Samardzić (73' Tolgay Arslan), Sandi Lovrić (86' James Abankwah), Roberto Pereyra, Destiny Udogie (74' Adam Masina) - Florian Thauvin (73' Simone Pafundi), Beto

Żółte kartki: Lucumi (Bologna) oraz Bijol (Udinese)

Sędzia: Maria Sole Ferrieri Caputi

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Bologna FC zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?