Niechlubna seria kontynuowana - relacja ze spotkania GKS Jastrzębie - LKS Nieciecza

Mimo jednobramkowego prowadzenia do przerwy, jastrzębianie dali wydrzeć sobie zwycięstwo. Trzy punkty gościom zapewniły trafienia Michała Czarnego i Łukasza Szczoczarza. Była to szósta porażka GKS-u na własnym terenie w obecnych rozgrywkach.

Wojciech Skrocki

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku nie działo się zbyt wiele. Niewątpliwie wpływ na to miały warunki atmosferyczne. Oprócz bardzo niskiej temperatury piłkarze musieli rywalizować w padającym deszczu co na pewno nie pomagało w stworzeniu dobrego widowiska.

Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze, a konkretnie Artur Łaciok, który z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza LKS-u, ale jego strzał przeszedł minimalnie obok słupka. W odpowiedzi z sześciu metrów główkował Mateusz Wolański - również niecelnie.

W kolejnych minutach z boiska wiało nudą. Dopiero w 31 minucie GKS stworzył sobie kolejną dobrą sytuację i niespodziewanie objął prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Michał Chrabąszcz, piłkę przedłużył jeden z zawodników GKS-u, a na to czekał tylko Tomasz Copik, który z dwóch metrów strzałem głową wpakował ją do bramki. Po zdobyciu gola gospodarze skoncentrowali się na grze defensywnej i nie dopuszczali przyjezdnych pod swoje pole karne. Dopiero dwie minuty przed końcem pierwszej połowy zrobiło się groźniej pod bramką Sławika, ale strzał Artura Prokopa przeleciał nad poprzeczką i do przerwy GKS prowadził 1:0.

Druga odsłona przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Podopieczni Jerzego Wyrobka zaczęli popełniać proste błędy, ale niepewnej interwencji Sławika oraz ryzykownej zabawy z piłką Stańka kilka metrów przed własną bramką nie potrafili wykorzystać. Sygnał do śmielszych ataków dał w 69 minucie gościom... Witold Wawrzyczek, który zagrał piłkę wprost pod nogi Łukasza Szczoczarza, lecz napastnik LKS-u przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Sławikiem, po którego interwencji piłka wyszła na rzut rożny. Stały fragment gry niecieczanie rozegrali bardzo dobrze i Michał Czarny strzałem głową z pięciu metrów doprowadził do remisu.

Kolejne minuty należały do GKS-u. Najpierw dobrego dośrodkowanie Wawrzyczka nie wykorzystał Radek Janecek, następnie Copik próbował zaskoczyć Barana strzałem z dystansu, lecz bramkarz LKS-u poradził sobie z tym uderzeniem. Swojej okazji nie wykorzystał również Michał Chrabąszcz, który po składnej akcji całego zespołu przeniósł piłkę nad bramką. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 84 minucie kiedy to z prawej strony dośrodkowywał Rafał Kleinschmidt na piąty metr do zupełnie niepilnowanego Szczoczarza i były gracz Cracovii nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Dwie minuty później Mateusz Leśniowski mógł dobić GKS, ale mając przed sobą tylko Sławika trafił w boczną siatkę. Gospodarze do końca walczyli o zdobycie punktu, ale jedyne na co było ich stać w momencie kiedy LKS bronił się już całym zespołem były strzały z dystansu Kosteckiego i Wawrzyczka, które jednak nie zagroziły bramce Norberta Barana i wicelider z Niecieczy zainkasował kolejne trzy punkty.

GKS Jastrzębie - LKS Nieciecza 1:2 (1:0)
1:0 - Copik 31`
1:1 - Czarny 70`
1:2 - Szczoczarz 84`

GKS Jastrzębie: Sławik - Chrabąszcz, Wawrzyczek, Gill, Staniek, Kopacz, Copik (80` Szwarga), Hajczuk (76` Świerzyński), Kostecki, Janecek, Łaciok (76` Miły).

LKS Nieciecza: Baran - Ogórek, Kleinschmidt, Czarny, Zontek, Prokop, Cygnar (57` Metz), Szałęga, Fedoruk, Szczoczarz, Dzierżanowski (11` Wolański, 64` Leśniowski).

Żółte kartki: Staniek - Fedoruk, Szczoczarz.

Sędzia: Leszek Gawron (Rzeszów).

Widzów: 200.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!