Manchester United na zwycięskiej ścieżce. Beniaminek wróci na zaplecze Premier League?

Na City Ground Manchester United wywiązał się z roli faworyta. Ekipa Erika ten Haga pokonała 2:0 Nottingham Forest, które kończy kolejkę w strefie spadkowej.

Rafał Szymański
piłkarze Manchesteru United PAP/EPA / PAP/EPA/Peter Powell / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
W Nottingham nie zabrakło kontrowersji. Wydawało się, że w 20. minucie Harry Maguire zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, ale mimo wszystko sędzia Simon Hooper pozostał niewzruszony i nie dopatrzył się przewinienia.

Później wynik mógł otworzyć Scott McKenna. Środkowy obrońca najwyżej wyskoczył do piłki i oddał strzał głową, jednak po jego próbie piłka zatrzymała się tylko na prawym słupku.

Pod nieobecność Marcusa Rashforda bardzo aktywny w ofensywie Manchesteru United był Antony. Reprezentant Brazylii poszedł za akcją po tym, jak w 32. minucie Anthony Martial zmarnował klarowną sytuację, i skierował piłkę do pustej bramki. Tym sposobem strzelił swojego trzeciego gola na Wyspach Brytyjskich.

Antony nie spuszczał nogi z gazu i po zmianie stron mógł nawet skompletować hat-tricka. Skrzydłowy "Czerwonych Diabłów" dwukrotnie nie trafił w światło bramki strzeżonej przez Keylora Navasa.

Doświadczony golkiper uratował zespół beniaminka w 56. minucie. Bruno Fernandes zdecydował się na uderzenie z trudnej pozycji, zaś Navas wyciągnął się jak struna i sparował piłkę na poprzeczkę.

14 minut przed upływem regulaminowego czasu Antony znakomicie obsłużył wbiegającego w pole karne Diogo Dalota. Portugalczyk miał przed sobą tylko Navasa i również znalazł drogę do siatki.

Podopieczni Erika ten Haga wygrali 2:0 na terenie przeciwnika. Manchester United obrał kurs na Ligę Mistrzów, z kolei Nottingham Forest znajduje się obecnie w strefie spadkowej Premier League.

Nottingham Forest - Manchester United 0:2 (0:1)
0:1 - Antony 32'
0:2 - Diogo Dalot 76'

Nottingham: Keylor Navas - Moussa Niakhate, Felipe, Scott McKenna (81' Emmanuel Dennis), Neco Williams, Remo Freuler (65' Orel Mangala), Danilo, Renan Lodi, Morgan Gibbs-White (88' Jesse Lingard), Brennan Johnson, Taiwo Awoniyi (65' Sam Surridge).

Man Utd: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Harry Maguire, Victor Lindelof, Diogo Dalot, Casemiro, Christian Eriksen (79' Fred), Bruno Fernandes, Jadon Sancho, Antony, Anthony Martial (72' Wout Weghorst).

Żółte kartki: Williams, Mangala (Nottingham) - Maguire, Weghorst (Man Utd).

Sędzia: Simon Hooper.