Szok dla Paris Saint-Germain. Lider Ligue 1 kompletnie zawiódł

Duża wpadka Paris Saint-Germain. Lider Ligue 1 przegrał 1:3 z mającym problem z punktowaniem Lorient. Antybohaterem został Achraf Hakimi, który w 20. minucie zobaczył czerwoną kartkę.

Leo Messi i Achraf Hakimi PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Leo Messi i Achraf Hakimi
W 7. minucie z atakiem ruszył Kylian Mbappe. W poprzednim meczu reprezentant Francji zdobył dwie bramki i także w niedzielę miał ochotę na cieszenie się z gola. Jego pierwsza szarża zakończyła się jeszcze niedokładnym uderzeniem. Yvon Mvogo kontrolował kierunek lotu piłki.

PSG pozostało w natarciu, a akcje zespołu ze stolicy Francji były coraz bardziej niebezpieczne. W 11. minucie ponownie przyspieszył Kylian Mbappe i tym razem przymierzył w bramkę przeciwnika. Na wysokości zadania stanął Yvon Mvogo, który zgodnie z przewidywaniami miał pracowite popołudnie między słupkami Lorient.

W tych okolicznościach prowadzenie 1:0 gości było zaskoczeniem. Lorient było stać na skuteczny atak w 15. minucie. Piłka trafiła od Romaina Faivrego do Enzo Le Fee, a ten pokonał swoim strzałem Gianluigiego Donnarummę. W Paryżu szok, ponieważ nie miało to być nerwowe spotkanie dla zespołu Christophe'a Galtiera.

Sytuacja PSG komplikowała się z minuty na minutę. Nie dość, że straciło gola, to jeszcze w 20. minucie straciło zawodnika. Achraf Hakimi zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za nieodpowiedzialne zachowanie. Tym samym gospodarze musieli organizować się do atakowania już nie w jedenastu, a w dziesięciu.

W 29. minucie Kylian Mbappe pokazał się ponownie i zgodnie z powiedzeniem "do trzech razy sztuka" strzelił gola Lorient. Dziesięciu gospodarzy ruszyło do pościgu i mogło liczyć na jednego ze swoich liderów. Kompletnie rozczarował Yvon Mvogo. Bramkarz miał być pewnym punktem Lorient, tymczasem zagapił się jak junior, oddał piłkę za darmo Kylianowi Mbappe i pozwolił na strzelenie banalnego gola.

Lorient poradziło sobie w trudniejszym momencie meczu i odzyskało prowadzenie 2:1 w 38. minucie. Ponownie asystował Romain Faivre, a tym razem z podania reżysera gry ofensywnej gości skorzystał Darlin Yongwa Ngameni. Ponownie zapanowała konsternacja w Paryżu, ponieważ skazywana na pożarcie drużyna radziła sobie bardzo swobodnie.

Po przerwie piłkarze Lorient byli skoncentrowani na ostrożnej, ale nie rozpaczliwej defensywie. Grająca w osłabieniu drużyna z Paryża miała problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku, a atmosfera na stadionie gęstniała w obliczu nadchodzącego kolejnego niepowodzenia. W 88. minucie Bamba Dieng dorzucił gola na 3:1 i zapewnił przełomową wygraną Lorient.