Doczekał się. Przełamanie Piątka

Krzysztof Piatek strzelił pierwszego gola w Serie A od listopada. Napastnik Salernitany zdobył bramkę w przegranym 1:2 meczu z Empoli FC. Z włoską elitą pożegnała się w poniedziałek UC Sampdoria. To ona została pierwszym spadkowiczem.

Krzysztof Piątek PAP/EPA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Salernitana przystąpiła do meczu w roli faworyta. Seria 10 spotkań bez porażki podopiecznych Paulo Sousy robiła wrażenie, ale w Toskanii nie przedłużyli passy. Gol Krzysztofa Piątka nie uchronił zespołu przed porażką 1:2 z Empoli, w którym pełną partię rozegrał Sebastian Walukiewicz.

Istotnym piłkarzem meczu był Francesco Caputo. W pierwszej połowie napastnik asystował przy golu Nicolo Cambiaghiego, a w drugiej połowie sam pokonał swoim uderzeniem Guillermo Ochoę. Empoli było na dwubramkowym prowadzeniu i wystarczyło ono do zwycięstwa. Krzysztof Piątek wszedł na boisko w 46. minucie i w końcówce podstawowego czasu poprawił wynik na 1:2.

Polak pokonał Guglielmo Vicario uderzeniem z kilkunastu metrów. Znalazł się w dobrym miejscu, żeby wpakować do siatki piłkę, która po strzale Grigorisa Kastanosa odbiła się od nóg bramkarza. Dobitka zmiennika była skuteczna. Nie było czasu na charakterystyczną "cieszynkę" i Krzysztof Piątek gestami namawiał kompanów z Salernitany do dalszego atakowania.

Piątek zdobył czwartego gola w sezonie Serie A. Od poprzedniego trafienia napastnika do bramki minęło dużo czasu. Było to 5 listopada w meczu z Cremonese.

W poniedziałek poznaliśmy pierwszego spadkowicza z Serie A. Sampdoria miała ogromne problemy z punktowaniem we włoskiej elicie, a na cztery kolejki przed końcem rozgrywek ma 13 "oczek" straty do bezpiecznej pozycji. To już dystans nie do odrobienia. Sampdoria przegrała 0:2 z Udinese Calcio i przeżywa spadek dwa dni po zapewnieniu sobie awansu do Serie A przez lokalnego wroga Genoę CFC.