Spadkowicz z Ekstraklasy podjął decyzję ws. nowego trenera

Dotychczasowy asystent będzie w kolejnym sezonie trenerem Miedzi Legnica. Tę funkcję przejął 35-letni Radosław Bella, który zastąpił zwolnionego Grzegorza Mokrego.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
piłkarze Miedzi Legnica PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Zespół Miedzi Legnica jako pierwszy spadł z PKO Ekstraklasy w sezonie 2022/23, kończąc rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli. Jeszcze przed ostatnim meczem z Górnikiem Zabrze zapadła decyzja o zakończeniu współpracy z dotychczasowym trenerem Grzegorzem Mokrym.

We wtorek klub poinformował, że nowym szkoleniowcem został zaledwie 35-letni Radosław Bella. - Jest to dla mnie wielki zaszczyt oraz wyróżnienie, ale również wielkie zobowiązanie wobec ludzi, którzy mi zaufali i sympatyków klubu. Mogę obiecać, że dołożę wszelkich starań, by kibice byli dumni z naszej drużyny. Właśnie zaczyna się być może najważniejszy czas mojego trenerskiego życia i czuję, że jest to odpowiednie miejsce i odpowiedni czas - powiedział Bella.

To człowiek od dawna związany z Miedzią. Był koordynatorem szkolenia w akademii, jest też współautorem programu szkolenia tejże. Jako trener w latach 2017-2019 prowadził trzecioligowe rezerwy zespołu z Legnicy.

ZOBACZ WIDEO: Nowe fakty ws. negocjacji powrotu Messiego. Jest jeden warunek

Ma też za sobą epizod jako pierwszy trener seniorskiej drużyny Miedzi. Był na ławce tym głównodowodzącym dwukrotnie. Najpierw, gdy za kartki pauzować musiał Wojciech Łobodziński, a następnie po zwolnieniu Łobodzińskiego, kiedy to przejął funkcję trenera tymczasowego. Od czerwca 2021 roku pełnił rolę asystenta.

Jeszcze nie ma informacji, jaki będzie cel Miedzi w przyszłym sezonie w Fortuna I lidze, natomiast można zakładać, że klub będzie chciał jak najszybciej powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej.

CZYTAJ TAKŻE:
Santos szczerze o Błaszczykowskim. Ma plan na jego pożegnanie
Polak walczy o koronę króla strzelców ME U-17

Czy Miedź w przyszłym sezonie będzie walczyć o awans do Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×