Mocne otwarcie Adriana Benedyczaka. Gol Polaka w walce o Serie A

Parma wystartowała w barażach o awans do Serie A. Adrian Benedyczak potrzebował tylko 10 minut na strzelenie gola Cagliari Calcio. Drużyna Polaka przegrała jednak 2:3 i będzie musiała gonić w rewanżu u siebie.

Adrian Benedyczak w barwach Parmy YouTube / YouTube / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak w barwach Parmy
Adrian Benedyczak rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. W 10. minucie zdobył prowadzenie dla Parmy po dograniu Simona Sohma. Polak wygrał walkę z obrońcami Cagliari Calcio i zmniejszył entuzjazm kibiców gospodarzy na trybunach. W 20. minucie było 2:0 dla byłego triumfatora Pucharu UEFA, a Sohm dorzucił gola do asysty.

W sezonie zasadniczym Serie B 24-letni Adrian Benedyczak strzelił osiem goli, a przy jednym asystował. Jedno trafienie dorzucił w Pucharze Włoch, więc we wtorek dobił do granicy 10 goli w sezonie klubowym.

Sytuacja Parmy znacznie pogorszyła się po przerwie. W 68. minucie wystartował pościg Cagliari, kiedy to rezerwowego bramkarza gości Leandro Chichizolę pokonał Zito Luvumbo. Następnie już w 85. minucie Gianluca Lapadula wykorzystał rzut karny, a że Zito Luvumbo zdążył jeszcze skompletować dublet, to ekipa z Cagliari popisała się odwróceniem wyniku 0:2 na 3:2. Niespodziewanie to ona przystąpi z zaliczką do rewanżu zaplanowanego na 3 czerwca.

Baraże o awans do Serie A trwają od 26 maja. W ćwierćfinałach o awansie decydował wynik jednego meczu. W nich Cagliari Calcio zwyciężyło 2:1 z Venezią, a Sudtirol pokonał 1:0 Regginę. Trwają półfinały, a w pierwszym z nich Sudtirol zdobył zaliczkę 1:0 w meczu na własnym stadionie z Bari.

Ponadto trwa rywalizacja o utrzymanie. W niej Brescia Calcio, której zawodnikami są Marcin Listkowski i Jakub Łabojko, przegrywa 0:1 z Cosenzą przed rewanżem u siebie. Dojdzie do niego w czwartek.

Cagliari Calcio - Parma Calcio 1913 3:2 (0:2)
0:1 - Adrian Benedyczak 10'
0:2 - Simon Sohm 26'
1:2 - Zito Luvumbo 68'
2:2 - Gianluca Lapadula (k.) 85'
3:2 - Zito Luvumbo 89'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Parma powróci w tym sezonie do Serie A?