To z nimi mogli zagrać młodzi Polacy. Znamy drugiego finalistę mistrzostw Europy U-17

Reprezentacja Polski nie występuje już w mistrzostwach Europy U-17. We wtorkowy wieczór poznaliśmy drugiego finalistę tego turnieju. Została nim Francja.

Szymon Mierzyński
Młodzi Polacy są na radarze wielkich klubów Getty Images / Ben McShane - Sportsfile / Młodzi Polacy są na radarze wielkich klubów
"Trójkolorowi" pokonali Hiszpanię, choć musieli odrabiać straty. Zaliczyli jednak zabójczą końcówkę, zdobywając trzy gole w odstępie niespełna 20 minut i zameldowali się w ostatecznej rozgrywce.

Francuzi powalczą o główne trofeum z Niemcami, którzy zapewnili sobie awans kilka godzin wcześniej. W tym spotkaniu liczyliśmy na inny wynik, którym byłoby zwycięstwo Polaków.

"Biało-Czerwoni" przegrali jednak z naszymi zachodnimi sąsiadami 3:5, mimo że dwukrotnie obejmowali prowadzenie i do przerwy było 2:1 dla nich.

Finał mistrzostw Europy U-17 odbędzie się w piątek o godz. 20.00.

Hiszpania U-17 - Francja U-17 1:3 (0:0)
1:0 - Lamine Yamal 69'
1:1 - Mathis Lambourde 73'
1:2 - Yanis Ali Issoufou 80'
1:3 - Tidiam Gomis 90+1'