Jedna z drużyn bliżej finału w grze o La Liga

Rozpoczęły się baraże, których stawką jest gra w La Liga. W sobotę duży krok w kierunku finału uczynił spadkowicz Levante. Więcej niewiadomych jest w drugiej parze.

Michał Piegza
piłkarze Levante UD Getty Images / David Aliaga/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze Levante UD
Za nami pierwsze mecze półfinałowe drużyn z La Liga 2, które w sezonie zajęły miejsca 3-6. W sobotę duży krok w kierunku decydującego dwumeczu uczył zespół Levante.

Ubiegłoroczny spadkowicz z La Liga wprawdzie jako pierwszy stracił gola w meczu z Albacete, ale do przerwy wyrównał, a po zmianie stron dołożył kolejne dwa trafienia. Przed rewanżem na własnym stadionie Levante jest niemal w komfortowej sytuacji.

Otwarta sprawa awansu jest w drugiej parze. Deportivo Alaves prowadziło z Eibarem, ale gospodarze chwilę przed przerwą wyrównali. W drugim spotkaniu wszystko się może zdarzyć.

Rewanżowe potyczki zaplanowano na środę i czwartek.

SD Eibar - Deportivo Alaves 1:1 (1:1)
0:1 - Sylla 9'
1:1 -Stoiczkov 45+1'

Albacete Balompie - Levante UD 1:3 (1:1)
1:0 - Djetei 18'
1:1 - de Frutos 30'
1:2 - Djetei (sam.) 34'
1:3 - de Frutos 56'