Pierwszy klub w finale baraży o Serie A. Kopciuszek nie dał rady

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / FC Bari / Piłkarze FC Bari cieszący się ze strzelenia gola
Instagram / FC Bari / Piłkarze FC Bari cieszący się ze strzelenia gola

Piłkarze FC Bari czekają już na przeciwnika w finale baraży o awans do Serie A. Rozstrzygnęli oni półfinał z Sudtirolem dzięki bramce na 1:0 w rewanżu, którą zdobyli pomimo osłabienia.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywalizacja rozpoczęła się w poniedziałek na Stadio Marco Druso w Bolsano. Sudtirol zwyciężył 1:0 dzięki strzałowi Matteo Rovera w doliczonym czasie, a ten piłkarz pojawił się na boisku jako zmiennik w drugiej połowie. Tym samym trzecia siła sezonu zasadniczego musiała gonić w rewanżu na własnym stadionie. Zanosiło się na kolejne zacięte starcie.

Piłkarze Sudtirolu bronili się skutecznie w pierwszej połowie, ponieważ aż 77 procent posiadania piłki Bari przełożyło się na 13 strzałów, ale tylko jeden z nich był celny. W drugiej połowie gospodarze musieli już radzić sobie w dziesięciu z powodu czerwonej kartki dla Giacomo Ricciego. Zawodnik Bari złapał wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika.

Osłabienie nie przeszkodziło piłkarzom Bari strzelić wyczekiwanego gola na 1:0. Ponownie w półfinale baraży ważne okazało się uderzenie zmiennika. Leonardo Benedetti potrzebował zaledwie minuty na boisku na trafienie do bramki. To był gol na miarę awansu do finału, ponieważ w regulaminie Serie B przy równym wyniku po 180 minutach gra dalej drużyna lepsza w sezonie zasadniczym.

W drugim półfinale jest 3:2 dla Cagliari Calcio przed rewanżem, do którego dojdzie w sobotę w Parmie.

FC Bari - Sudtirol 1:0 (0:0) 1:0 - Leonardo Benedetti 70'

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: FC Bari

Bari: Elia Caprile - Mehdi Dorval, Valerio Di Cesare, Francesco Vicari, Giacomo Ricci - Mattia Maita (69' Leonardo Benedetti), Raffaele Maiello, Nicolo Bellomo (46' Emmanuele Matino) - Walid Cheddira, Sebastiano Esposito (69' Michael Foluronsho), Gregorio Morachioli (69' Ruben Botta, 90' Zan Zuzek)

Sudtirol: Giacomo Poluzzi - Marco Curto, Giovanni Zaro, Kevin Vinetot, Alessandro Celli (77' Matteo Rover) - Filippo De Col (77' Mirko Carretta), Luca Belardinelli (12' Shaka Mawuli Eklu, 46' Nicholas Siega), Fabian Tait, Luca Fiordilino - Raphael Odogwu, Simone Mazzocchi (58' Joaquin Larrivey)

Żółte kartki: Foluronsho (Bari) oraz Eklu, Mazzocchi, Siega, Venetot (Sudtirol)

Czerwona kartka: Giacomo Ricci (Bari) /45' - za faul/

Sędzia: Simone Sozza

Czytaj także: Zinedine Zidane z priorytetem na przyszłość. Ten klub chce prowadzić Francuz Czytaj także: Paulo Sousa radzi sobie we Włoszech. Zapracował na nowy kontrakt?